מח"ש תשאלה את אשתו של ארביב על החשד לקבלת טובות הנאה

סיגל ארביב, שוטרת אף היא, הצטרפה לבעלה בארצות הברית כשמונה לנספח המשטרה שם. בתקופה זו, על פי החשד, קיבל טובות הנאה מהרב פינטו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

אשתו של ניצב מנשה ארביב תושאלה אתמול (ראשון) במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), בעניין טובות הנאה שניתנו לכאורה לבעלה. סיגל ארביב, שוטרת בקבע, הצטרפה לבעלה לארצות הברית, כשנשלח לשרת כנספח המשטרה שם. במחלקה לחקירות שוטרים בודקים חשד לפיו הרב יאשיהו פינטו ואנשיו נתנו טובות ההנאה לניצב ולבני משפחתו.

ארביב, שעמד עד פרסום החשדות נגדו בראש יחידה להב 433, היה אמון בין השאר על חקירת שחיתויות. הוא יצא לחופשה ולא ברור אם ישוב לשורות המשטרה.

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) המליצה באחרונה לפתוח בחקירה פלילית נגד ארביב. לפי ההערכות, בפרקליטות לא מתכננים לחזור בהם מהכוונה להגיש כתב אישום גם נגד הרב פינטו, על ניסיון לשחד את מפקד יאח"ה תת־ניצב אפרים ברכה, ב-2012. זאת, בתמורה לקבלת מידע על חקירה נגדו.

ארביב מקבל דרגת ניצב, ירושלים, 2013צילום: אוליבייה פיטוסי

עו"ד גדעון פישר, בא כוחו של ניצב מנשה ארביב מסר כי רעייתו של ארביב לא נחקרה באזהרה. "מדובר בהמשך הליך הבדיקה של מח"ש, במסגרתו נגבתה ממנה עדות בנושא אחד בלבד. גורמי מח"ש אף ציינו בפניה כי מדובר בהליך בדיקה. ניצב ארביב עצמו לא קיבל זימון להתייצב במסגרת תהליך הבדיקה", דברי פישר.

אנשי פינטו טוענים שהם מחזיקים במידע הנוגע לקציני משטרה נוספים שנהגו לקבל טובות הנאה מהרב. במקרה אחד לפחות טענו גורמים במשטרה שהמידע נבדק ונמצא לא אמין.
בשבוע שעבר פנה פינטו באיגרת לחסידיו וסיפר להם על "רדיפה נוראה" ו"שפיכות דמים הנגרמת לנו". "השוחד עלול לעוור את המבט הנכון והפיקחי, ולהפוך דברי צדיקים לשקר וסילוף", כתב הרב באיגרת, ברמז לטענתו שהוא נחשד על לא עוול בכפו במתן שוחד.

באיגרת נכתב עוד כי "הרדיפה הנוראה ושפיכות הדמים הנגרמת לנו - אינה הגיונית. בעלי הדברים והנוגעים בדבר יודעים היטב־היטב בלבם כי לא בקשנו ודרשנו מאומה לטובתנו ולכבודנו, וכל מגמתנו ומטרתנו להרבות תורה וחסד, אהבה וצדקה בין איש לרעהו, ולכבד שם שמים. משום כך גם בטוחים אנו, ובזכות אבותינו הקדושים נ"ע, כי מן הטוב לא תצא הרעות, ואין אדם מעני מן הצדקה, ולא ייתכן בעולם כי ממעשי חסד וצדקה יצאו חס וחלילה עניינים של צער וייסורים".
פרשת פינטו - מי נגד מי? צפו במדריך הקצר:

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ