עלה לארבעה מספר ההרוגים בפיצוץ הגז בירושלים

שבוע אחרי פיצוץ הגז בשכונת גילה, מתה מפצעיה שכנתם של בני משפחת טופאן. מסתמן כי המשטרה לא תמליץ על העמדתו לדין של טכנאי הגז

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

מתה האשה שנפצעה בפיצוץ הגז בירושלים בשבוע שעבר. בכך מגיע מניין הנספים באסון לארבעה. האישה, כבת 50, התגוררה בדירה הסמוכה לדירתם של אברהם וגלית טופאן שנהרגו בפיצוץ יחד עם בנם יוסף חיים.

צוותי החילוץ שהגיעו לדירה התקשו במשך זמן רב לחלץ את האישה מתחת להריסות ורק כשעה וחצי אחרי הפיצוץ הצליחו לפנות מעליה את שברי הקירות ולפנותה לבית החולים הדסה עין כרם. היא אושפזה בבית החולים עם פציעות חמורות בכל חלקי גופה והיום מתה מפצעיה.

בתוך כך, ההערכה כעת היא כי המשטרה לא תמליץ להעמיד לדין את טכנאי הגז שהוזמן לדירת משפחת טופאן שעות אחדות לפני הפיצוץ. זאת משום שמקור הפיצוץ הוא בדירה הסמוכה והטכנאי לא יכול היה לדעת זאת. עם זאת החקירה נמשכת.

צוותי כיבוי אש מחוץ לבניין בשכונת גילה, ירושליםצילום: אמיל סלמן

הפיצוץ אירע בלילה שבין ראשון לשני בשבוע שעבר והביא למותם של בני הזוג אברהם וגלית טופאן, בני 56 ו-42, ובנם יוסף חיים בן שנתיים וחצי.

בערב יום ראשון, בסביבות 22:00, הזמין טופאן את טכנאי חברת סופרגז לבניין בשל ריח עז של גז. הטכנאי עזב את הדירה מבלי לאתר את מקור הריח. מעדויות שכנים עולה כי לאחר חצות התקשר שכן אחר לחברה ודיווח על הריח, אולם למקום לא הגיע טכנאי.

זמן קצר לאחר מכן, בסביבות השעה 1:00, דווח למד"א על פיצוץ בקומה השלישית בבניין בעל ארבע קומות ברחוב שבתאי הנגבי בירושלים. הדי הפיצוץ נשמעו היטב בכל דרום העיר. הגורם לפיצוץ היה התלקחות של גז שדלף מצובר גז לתוך חדר בדירת השכנים של משפחת טופאן.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ