אישום: נערה בת 15 מהדרום נאנסה על ידי דודה

משפחתה של הקטינה לא תמכה בה ולא שיתפה פעולה עם המשטרה - נטען בכתב אישום שהוגש בסוף השבוע נגד הדוד

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
שירלי סיידלר

נערה בת 15 מדרום הארץ נאנסה על ידי דודה בשעה שאמה יצאה לקניות, ומשפחתה לא תמכה בה ולא שיתפה פעולה עם המשטרה - כך נטען בכתב אישום שהוגש בסוף השבוע האחרון. הקטינה הועברה בינתיים למעון נשים.

בשבוע שעבר עצרה המשטרה את הדוד, גבר בשנות ה-40 לחייו, באחד היישובים הבדואיים בנגב. על פי כתב אישום, הוא אסף את הנערה ואת אמה, נתן לאם 400 שקלים לעשות קניות בשוק, והמשיך לנסוע עם הנערה. הדוד נסע לכיוון אשקלון ועצר באחד המושבים בסביבה, שם שכר חדר לפי שעה, אנס את אחייניתו בת ה-15 וביצע בה מעשים מגונים.

מטה המשטרה במחוז הדרום בב"שצילום: אליהו הרשקוביץ

בתקופה שלאחר האונס הבינו בני המשפחה שמשהו אירע, שכן הדוד נהג לבקר בביתם ולהביא להם מתנות. בני המשפחה החליטו להעביר את הנערה לקרובת משפחה בצפון הארץ. הנערה ניצלה את ההזדמנות והגישה תלונה בתחנת המשטרה. התלונה הועברה לטיפול בתחנת עיירות.

"היתה חקירה קשה מאוד", מספר רב פקד רונן עמרם, "בעיקר משום שהמשפחה של הילדה סירבה לשתף פעולה. אבל מדובר בילדה מאוד איתנה, שלא ויתרה במהלך החקירה. הרבה נשים במגזר הבדואי מפחדות להגיש תלונה על מקרים בתוך המשפחה, כי מסמנים אותן, הן מחוללות, והסביבה לא תומכת בהן".

בעת החקירה התעמתה הנערה עם אמה וצעקה עליה "את מכרת אותי תמורת 400 שקלים". לפי כתב האישום, נראה שהאם ידעה שקרה דבר בין בתה לדוד, אך לא ידעה שזה היה אונס. אף שהאם הכחישה תחילה כל קשר למקרה, לבסוף היא הודתה שהשאירה את בתה לבד עם הדוד בעוד היא עצמה הלכה לקניות.

הדוד, אח של האב, הכחיש כל קשר למעשה. לאחר שהשוטרים איתרו את זירת האירוע אמר שאכן היה שם, אך עם אשה אחרת.

"הנערה תיארה את מקום האונס באופן מדויק, היא הצליחה להישאר עקבית במהלך כל התיק למרות הלחץ שהופעל עליה", אמר רב פקד עמרם. "מדובר בקטינה בדואית שהצליחה לאזור אומץ ולחשוף את המקרה, ואנחנו קוראים לנשים מהמגזר לבוא להתלונן. אנו נטפל בכל תלונה".

בתום ביסוס תשתית ראייתית, פרקליטות מחוז דרום הגיש בסוף השבוע כתב אישום נגד הדוד, ובקשה למעצרו עד תום ההליכים נגדו. הנערה הועברה לידי גורמי הרווחה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ