סניגוריו של פינטו לווינשטיין: דורשים לסגור את התיק

בפגישה שנערכה היום הבהירו שוב עורכי הדין של הרב כי לא יסתפקו בהקלות באישומים, וכי המידע על ניצב ארביב ניתן בתמורה לסגירת התיק נגדו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, נפגש היום (חמישי) עם סנגוריו של הרב יאשיהו פינטו - אלי זהר, רועי בלכר ומשה מזור, שטענו לפניו כי המידע נגד ניצב ארביב נמסר לחוקרי המשטרה בתמורה לסגירת התיק נגד פינטו, ולא תמורת הקלות באישומים. כעת נדרש היועץ המשפטי לממשלה להחליט כיצד לפעול באשר למידע נגד ארביב. לפי שעה, טרם התקבלה כל החלטה בנושא.

בפגישה שארכה שעתיים וחצי השתתפו וינשטיין, פרקליט המדינה, שי ניצן, וראש מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), אורי כרמל. עמדתו של וינשטיין היא שהתיק נגד פינטו, החשוד שניסה לשחד את תת ניצב אפרים ברכה, עומד בעינו ואין לו כל כוונה לסגת ממנו.

וינשטיין צפוי לזמן את ארביב לחקירה תחת אזהרה, נוכח החומרים שמסרו סנגוריו של פינטו אשר מעלים חשד שקיבל טובות הנאה מהרב פינטו. אם טובות ההנאה לא נמסרו בתמורה למעשה שנעשה במילוי תפקידו, החשד נגד ארביב יתמקד בעבירת מרמה והפרת אמונים. פרשת פינטו - מי נגד מי? צפו במדריך הקצר:

כדי להעמידו לדין פלילי, וינשטיין זקוק לשיתוף פעולה מצד פינטו שיעיד על מתן טובות ההנאה, אחרת הראיות לא יהיו קבילות להגשה לבית המשפט. אם המשא ומתן בין הסניגורים לווינשטיין יתפוצץ ופינטו לא ישתף פעולה במסירת עדות נגד ארביב, וינשטיין יוכל להסתפק בהעמדת ארביב לדין משמעתי וסיום תפקידו, ולהתקדם עם התיק נגד פינטו כרגיל.

ככל הנראה, ניצב ארביב לא יוכל להמשיך ולפקד על יחידת להב, וייאלץ לעזוב את המשטרה.

סנגוריו של פינטו מסרו את המידע המפליל נגד ארביב רק אלחר שנמסר להם כי היועץ המשפטי לממשלה מתכוון להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. הם קיוו שבתמורה למידע יקבלו הסכם עד מדינה שיעניק לו חסינות. בשלב זה נראה ששני הצדדים מתבצרים בעמדתם ולא מתנהל משא ומתן על ההקלות שווינשטיין יסכים להן.

עו"ד גדעון פישר המייצג את ניצב ארביב, מסר בתגובה כי טרם התקבלה כל החלטה באשר למרשו. "אין כל כוונה להתייחס לשמועות. אם וכאשר נקבל הודעה רשמית, נתייחס בהתאם", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ