ניר חסון
ניר חסון

בית משפט השלום בירושלים קיבל היום (ראשון) את בקשת המשטרה לאסור על הטכנאי החשוד ברשלנות שהביאה לפיצוץ הגז לפני שבועיים בשכונת גילה  לשוב לעבודתו.

לפני כשבועיים הזמינה משפחת טופאן את הטכנאי לאחר שבדירתה התפשט ריח עז של גז. ואולם, הטכנאי לא הצליח לאתר את מקור הדליפה ועזב את המקום מבלי לפתור את הבעיה. שעות ספורות אחר כך אירע הפיצוץ ממנו נהרגו ארבעה בני אדם. לבסוף התברר כי מקור הדליפה היה בבית משפחת שוורץ הסמוך. החקירה מצביעה על כך שאחד מבני המשפחה פתח בשוגג ברז גז שלא היה מחובר לכיריים.

בדיון אמר נציג המשטרה, ג'קי בן יקר, כי על פי נוהלי חברת סופרגז אסור היה לטכנאי לעזוב את המקום מבלי שמצא את מקור הדליפה. "כרגע מחומר החקירה עולה כי המשיב לא עבד נכון ויש לו חלק נכבד במה שקרה", אמר בן יקר, שלדבריו יש חשדות אף לגבי טיפול לקוי באירועים אחרים בשנים האחרונות. "המשיב טיפל בכל שכונת גילה כטכנאי גז, באותו קומפלקס הוא הכיר את כולם, וכל האזור היה שייך לחברת סופרגז". בדיון התגלה עוד כי מנהלים בחברת סופרגז נחקרו גם הם בחשד לרשלנות.

הטכנאי החשוד ברשלנות מובא להארכת מעצר, לפני כשבועייםצילום: מיכל פתאל

בא כוחו של הטכנאי, יהודה שושן דחה את טענות המשטרה ואמר כי בקשתה היא "בקשת ראווה" שנועדה להרגיע את הציבור. "עכשיו הם חייבים להגיד לציבור שלא מחזירים אותו לעבודה", אמר.

השופט, שמואל הרבסט, קבע לבסוף - בהסכמת שני הצדדים - כי חופשתו הכפויה של טכנאי הגז תימשך בשלושת הימים הקרובים. בעשרת הימים שיבואו אחר כך הוא יוכל לחזור לעבודה אך רק בתפקיד משרדי ולא בסניף ירושלים, כדי שלא ייצור קשר עם המנהלים הנחקרים. בשבועיים שלאחר מכן הוא יורשה לעבוד בסניף ירושלים, אך עד ל–1.4 הוא לא יורשה לחזור ולעסוק בעבודה טכנית של תשתיות גז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ