פרקליטי ארביב נגד וינשטיין: המגעים עם פינטו - בניגוד לכללים

סנגוריו של מפקד יחידת להב פנו ליועמ"ש וקראו לו לזמן את ארביב לחקירה ולהשיבו לעבודה: "הוא חש כי הורשע ציבורית עוד בטרם השמיע את דברו"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

פרקליטיו של ניצב מנשה ארביב פנו הערב (שני) ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין במכתב רשמי שבו מתחו ביקורת על התנהלות היועץ בפרשת הרב פינטו, שבה נחשד ארביב בקבלת טובות הנאה מהרב. במכתב הם קוראים לו לזמן את ארביב לחקירה, להפסיק את "מחול השדים" סביבו ולהשיב אותו לתפקידו כמפקד יחידת להב, לאחר שלפני כשלושה שבועות יצא לחופשה בשל החשדות נגדו.

ארביב נבדק במכון פוליגרף פרטי בסמוך לחשיפת הפרשה. בפגישתו עם וינשטיין לפני כשלושה שבועות, הציג לו אחד מעורכי דינו של ארביב, גדעון פישר, את ממצאי הבדיקה לפיה ארביב נמצא דובר אמת. בבדיקה נשאל ארביב כמה שאלות פרטניות לגבי האפשרות שקיבל טובות ההנאה ואופיין מהרב פינטו. הוא הכחיש קבלתן ונמצא דובר אמת. יחד עם זאת, יש לזכור כי ממצאי בדיקת פוליגרף אינם קבילים בהליך משפטי. 

על המכתב ליועץ המשפטי חתומים עו"ד פישר, השופט בדימוס אליהו וינוגרד וסנגור נוסף שהצטרף לצוות ההגנה של ארביב, עו"ד יהושע רזניק, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה. המכתב נשלח גם לפרקליט המדינה שי ניצן, שיצא היום לחופשת סקי למשך שבוע, ולמבקר המדינה יוסף שפירא, שהסנגורים מעוניינים בהתערבותו.

ניצב מנשה ארביב עם המפכ"ל יוחנן דנינו, במאי האחרוןצילום: אוליבייה פיטוסי

לטענת הפרקליטים, סיכם ארביב עם המפכ"ל על יציאה לחופשה למשך שבוע, שבמהלכה הניח כי ייחקר וימסור את גרסתו, "אלא שמאז הסיכום האמור עם המפכ"ל, חלפו כשלושה שבועות, שבהן לא רק שניצב ארביב לא שמע ממי מכם דבר או חצי דבר, אלא שניצב ארביב טרם שב לעבודה סדירה מחופשתו, הממומנת על ידו".

הסנגורים מוחים על כך שווינשטיין מנהל משא ומתן עם פרקליטי הרב פינטו ומוכן להציע לו הקלות בתיק נגדו בתמורה למידע המפליל על ארביב. "אנו למדים מכלי התקשורת שאנשי התביעה הכללית נועדים בתקופה האחרונה ארוכות עם באי כוחו של פינטו", כתבו. "בכל הכבוד, אנו סבורים שאין זה נכון ואין זה צודק שאדם כמו פינטו, שאתם הודעתם כי קיים כתב אישום חמור נגדו, יציע לפרקליטות עסקה בניסיון נואל להציל את עורו, ולפיה תוותר על כתב אישום נגדו תמורת האשמות שווא נגד ניצב בעל קריירה מזהירה בשורות המשטרה. כל זאת, בטרם שמעתם ונוכחתם שמא כל האשמות אינן אלא שקר אחד גדול וסילוף מניפולטיבי וזדוני".

עוד הוסיפו הפרקליטים כי הם "תמהים הכיצד הפרקליטות מנהלת עם פינטו משא ומתן בסגנון של תן וקח, בניגוד לנהלים וכללים, ושוקלת לתת לפינטו מעמד של עד מדינה, שעה שפינטו כלל אינו נמצא בישראל, לא נחקר ועל פי מידע הוא גם מסרב ויסרב להעיד, אך שולח אנשים מטעמו שאינם בוחלים בפבריקציה של ראיות. מהלכיה של התביעה הכללית, לפי הפרסומים בכלי התקשורת, לא רק שתמוהים הם אלא עומדים, לדעת רבים המומחים בתחום זה, בניגוד לכל המוכר והנוהג".

עוד מוחים הפרקליטים על כך שארביב מוצג בתקשורת כמי שנגזר דינו. "ניצב ארביב חש כי הורשע ציבורית עוד בטרם השמיע את דברו, ובטרם נסתיימה הבדיקה בעניינו", טענו. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ