הפרקליטות גנזה את התיק נגד אייל גולן

במשטרה ובפרקליטות סבורים שאי אפשר להתבסס על עדויות הקטינות, שחלקן חזרו בהן. ארגוני הנשים מבקרים את ההחלטה. גולן: את שלי אמרתי אתמול

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה אתמול לזמר אייל גולן כי החליטה לגנוז את התיק נגדו, בשל מחסור בראיות. בתגובה להחלטה אמר גולן: "ברצוני להודות לאמי, לילדי ולקהל שאיתי על התמיכה לאורך כל הדרך. את שהיה על ליבי אמרתי וכתבתי אתמול".

ההודעה הלקונית נמסרה לפרקליטיו של גולן, רונן רוזנבלום מיטל דנינו. ואולם, העילה לגניזת התיק מעידה על כך שהפרקליטות לא סבורה שגולן נקי מאשמה.

לפי גרסתו של גולן, לא התקיימו בינו ובין הקטינות יחסים. במשטרה ובפרקליטות סבורים כי לא ניתן להתבסס על עדויות הקטינות על גולן, שחלקן חזרו בהן. זאת, בניגוד לגרסאות שמסרו לגבי אביו של גולן, דני ביטון, שמתבססות על ראיות תומכות, כמו האזנות סתר והעובדה שביטון נהג לאסוף אותן מבית הספר ולתת להן מתנות.

אייל גולן. הפרקליטות גנזה את התיק נגדו בעילה של חוסר ראיות מספיקותצילום: דניאל בר און

בנובמבר נחשפה לראשונה פרשת "משחקי חברה". הזמר ואביו, דני ביטון, נקשרו בפרשה של בעילת קטינות אסורה בהסכמה לכאורה, ובהדחת קטינות לשימוש בסמים לכאורה. גולן התלונן בפני החוקרים שהפרשה הזאת גרמה לו להפסדים של מיליונים, ביטולי הופעות והשמעות ברדיו.‎

שלשום שלח גולן מכתב לכלי התקשורת בכותרת "משולחנו של אייל גולן", ובו סיפר על חייו בחודשים האחרונים, ועל אכזבתו מאביו. "אני מודע לכך שהציבור בישראל כועס ומבולבל לחלוטין ממה שקרה וצר לי על כך", כתב. "כל חיי כיבדתי נשים וגברים בכל דרך... אני מקווה שהציבור יבין שאולי היתה טעות בשיקול דעתי בבחירת האנשים הקרובים אלי, בכמיהה שלי ליחסים טובים עם אבא שלי שנטש אותי בגיל צעיר".

ההחלטה לסגור את התיק עוררה ביקורת מצד ארגוני נשים. מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, אמרה: "מהפרסומים בתקשורת עלתה תמונה מטרידה של ניצול כוח ומעמד, של אווירת 'הכל מותר' בסביבתו של גולן, אווירה שלא הייתה יכולה להיווצר מעצמה. גם לאחר סגירת התיק, לא ניתן להתעלם מהעובדה שגולן אפשר למעשים הללו, להמשיך להתרחש על ידי מקורביו".

לדברי ח"כ מיכל רוזין (מרצ), "רק מיעוט מהתיקים במקרים דומים מגיעים לבית המשפט. הסיפור פה הוא לא העניין הפלילי, אלא חברתי ומוסרי, כיצד אנו מצפים מדמויות החיקוי שלנו וממפורסמים ונבחרי ציבור להתנהג. הציבור במקרה הזה אומר את דברו, כמו ארגוני המורים שלא קונים כרטיסים להופעותיו".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ