אישום: קצין מחיל האוויר ניצל חיילים למשימות פרטיות

פקודיו של הקצין נדרשו לתת שיעורים פרטיים לבנו, לבצע שיפוץ בביתו, להיבחן במקומו ולערוך חופות בשמו. הקצין הושעה מצה"ל אך מכחיש את המעשים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

קצין בדרגת רב-סרן מחיל האוויר מואשם כי נהג להשתמש בחייליו למשימות פרטיות. מכתב האישום שהוגש נגדו בשבוע שעבר אל בית הדין הצבאי ביפו, עולה בין השאר, כי הקצין דרש מהחיילים לערוך לבנו שיעור פרטי לקראת מבחן ולסייע לו לבצע שיפוצים בביתו. הקצין מואשם בעבירות במסמכים צבאיים, בהתנהגות שאינה הולמת ובשררה כלפי פיקודים. 

מהאישום עולה עוד כי חייליו של הקצין נהגו להפקיד כספים בעבורו, ולערוך שיפוצים קלים בביתו. בתמורה לאותן משימות, שבוצעו על חשבון שעות העבודה הצבאיות, רשם הקצין לטובת החייל ימי חופשה. עוד מואשם הקצין כי הורה לאחד מפקודיו להיבחן במקומו במבחנים חודשיים שערכו בענף ההלכה ברבנות הצבאית. כמו כן, הוא ביקש מאותו פקוד לערוך חופות ולהשיא זוגות במקומו, תוך שהוא מדווח באופן שקרי כי הוא זה שעתיד לבצע את החופות.

לפי הפקודה הצבאית, אסור על מפקד להעסיק חיילים כלל וכלל. "מפקד לא יעסיק אצלו, בין בשכר ובין שלא בשכר, בין בשעות הפעילות ובין מחוץ לשעות הפעילות, חייל או עובד צבא בעבודותיו הפרטיות למיניהן", נכתב בפקודת מטכ"ל.

הקצין עצמו הושעה מצה"ל לאור המעשים המיוחסים לו. עורכי דינו, סרן (מיל') ליאור שטלצר ורס"ן לימור טחנאי, המייצגים אותו מטעם הפרקליטות הצבאית, מסרו כי הם "לומדים את כתב האישום וחומר הראיות, וכי למעט עניין שולי, הנאשם מכחיש את כלל המיוחס לו ויילחם על חפותו בבית הדין".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ