אלוף־משנה בצה"ל חשוד בביצוע עבירות מין בקצינה

הקצין הכחיש את הטענות ואמר שניהל עם הקצינה יחסים בהסכמה. עורך דינה של המתלוננת: מדובר במסכת עבירות מין קשות, היא הפכה שבר־כלי

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

קצין צה"ל בדרגת אלוף משנה חשוד שביצע עבירות מין בקצינה ששירתה עמו. הקצין עצמו, המשרת בגזרה מבצעית, מכחיש את הטענות נגדו וטוען כי ניהל עם הקצינה יחסים בהסכמה. המשטרה הצבאית פתחה בחקירה בעניין לפני כמה חודשים, אך היא נותרה חסויה תחת צו איסור פרסום, שהיום (ראשון) הותר לפרסום באופן חלקי.

הקצין המשיך לשמש בתפקידו גם לאחר שהחלה החקירה בעניינו. גם הקצינה שהגישה את התלונה נחקרה בפרשה, וגרסותיהם של השניים נבדקו בידי אנשי מצ"ח. עם סיום החקירה, יועברו הממצאים אל הפרקליטות הצבאית לשם גיבוש המסקנות העולות מהתיק. 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כנגד קצין בכיר בדרגת אל"מ מתנהלת חקירת מצ"ח שעניינה תלונת קצינה על כך שהקצין ביצע בה עבירות מין. החשוד מכחיש את החשדות וטוען כי מדובר במערכת יחסים בהסכמה. לאחר בחינת חומר הראיות תקבל הפרקליטות הצבאית החלטה בתיק".

לפי נתונים שהוצגו על ידי יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים בשבוע שעבר לוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת, השנה חלה עלייה במספר ההטרדות המיניות בצה"ל. 561 חיילים וחיילות דיווחו בשנת 2013 על פגיעה על רקע מיני, לעומת 511 בשנה שקדמה לה. בצה"ל הציגו גם נתונים המבקשים לבחון האם ההטרדות התבצעו במסגרת "אזרחית", כלומר מחוץ למסגרת היחידה הצבאית, או בתוכה. לפי נתונים אלו, נרשמו בשנה החולפת 396 דיווחים על אירועים בנסיבות אזרחיות, כלומר מחוץ למסגרת הצבאית, לעומת 266 אירועים בשנת 2012.

עו"ד עידן פסח, המייצג את הקצינה שהתלוננה כנגד הקצין בדרגת אל"מ, מסר כי "מדובר במסכת של עבירות מין קשות שנעשו מצד מפקד בכיר כלפי קצינה צעירה ששירתה תחתיו. הקצינה הפכה שבר־כלי בעקבות האירועים והיא בחופשה משירות בעת הנוכחית. גרסתו של הקצין חוטאת לאמת, ותמוה מאוד מדוע הוא עודנו משמש בתפקידו, ומפקד על חיילות וקצינות נוכח מעשיו הקשים". עורכי-דינו של הקצין, המיוצג ע"י הסנגוריה הצבאית, ביקשו להוסיף כי ״מדובר בפרשה מורכבות ומטעמים שבצנעת הפרט לא נתעמת עם דברים המובאים בשם הקצינה. לא בכדי ממשיך הקצין לשמש בתפקידו״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ