ניצב ארביב: "באתי אל הרב פינטו כשהייתי במצוקה אישית; לא קיבלתי פרוטה"

ארביב סיפר כי הוא מצטער שהכיר את הרב פינטו: "חשבתי שאני באמת מגיע לרב שמאמין בבורא עולם שלנו, וכנראה שהוא מאמין בבורא עולם אחר"

הארץ
הארץ

ניצב , מפקד יחידת להב 433 של המשטרה שהודיע אתמול (ראשון) על על רקע , התייחס הבוקר בראיון לקול ישראל לפרשה ואמר "אני מודה שאולי טעיתי, אבל לא קיבלתי טובת הנאה, לא קיבלתי פרוטה".

על היכרותו עם הרב יאשיהו פינטו סיפר ארביב: "הגעתי בטעות לאותו רב. חשבתי שאני באמת מגיע לרב שמאמין בבורא עולם שלנו, וכנראה שהוא מאמין בבורא עולם אחר. באתי אליו כשהייתי במצוקה אישית וכך התייחסתי אליו. פגשתי אותו ארבע פעמים בלבד. בכל המפגשים ראיתי בכירים במוסד, בשב"כ, קציני משטרה בכירים, שרים, בכירים בממשלה". כשנשאל האם בדיעבד היה עושה דברים אחרת אמר "אני מצטער על אותו מוצ"ש שחבר אמר לי 'בוא מנשה אני אקח אותך לרב שיכול לתת לך עצה טובה'".

לדבריו, מרגע ששמע על החקירה הוא ניתק מגע עם הרב פינטו. "הרב מעולם לא שמע ממני שום דבר אמיתי על התנהלות חקירה. הוא שמע ממני צ'יזבטים, סיפורים, אבל לא שום דבר אחר", טען ארביב.

מנשה ארביב מודיע על פרישתו מהמשטרה, אתמולצילום: תומר אפלבאום

בתשובה לשאלה מדוע החליט אמר ארביב כי "החלטתי שדי, מספיק, שירתתי את מדינת ישראל מגיל 18. מה ששבר אותי לחלוטין זה שלקחו את בתי, גררו אותה לירושלים וחקרו אותה כאילו היא בת של איזה עבריין בכיר. אני אומר את זה לך ואני אומר את זה לכל מי שמאזין: אני מעולם מעולם לא קיבלתי טובת הנאה. לא קיבלתי כפתור של חולצה. לא הזמינו אותי לארוחה במסעדת יוקרה. לא לנתי בשום בית מלון ובשום סוויטה. לא קיבלתי שום דבר. אין אחד שיכול להסתכל לי בעיניים ולומר 'אני נתתי למנשה ארביב משהו'. כששמעתי את מחול השדים בתקשורת ביקשתי מדנינו לפגוש אותי והוא הזמין אותי ללשכה שלו במחוז תל אביב... הוא אמר לי 'מנשה אני מאמין לך, תודיע ליועמ"ש ולפרקליט המדינה שאתה לוקח חופש'".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ