קצין בכיר במשטרת התנועה חשוד שוויתר על פסילת רשיונות - תמורת שוחד

רפ"ק רוני משיח חשוד שקיים שימועים פיקטיביים למבצעי עבירות תנועה חמורות, קיבל מהם טובות הנאה וסחר באמצעי לחימה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

שופט בית משפט השלום בחיפה, אינאס סלאמה, התיר היום לפרסם כי בעקבות חקירה סמויה שניהלה המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בחודשים האחרונים, נעצר קצין בכיר ביחידת התנועה בצפון, יחד עם למעלה מעשרה אזרחים, בחשד למעורבות בעבירות שוחד. 

ממח"ש נמסר כי מחומר החקירה שנאסף עולה חשד לפיו רב-פקד רוני משיח, מפקד ימת"א (יחידת משטרת תנועה ארצית) כרמל, קיבל שוחד מעברייני תנועה אשר נתפסו בביצוע עבירות תנועה חמורות. על פי החשד, עשרות עברייני התנועה פנו למשיח – בין במישרין ובין באמצעות אחרים – ובתמורה למתן טובות הנאה הן כספיות והן בשווי כסף, נהג הקצין לטפל בעניינם שלא על פי הדין.

בין היתר ערך משיח שימועים פיקטיבייםלעברייני התנועה שלא בנוכחותם ונמנע במכוון מלהורות על פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה שלהם, בתמורה לאותן טובות הנאה שקיבל. במח"ש אמרו כי הקצין עשה כן, חרף העובדה כי דובר לעיתים בעבירות תנועה חמורות שביצעו הנהגים – חלקם עברייני תנועה שלחובתם מספר הרשעות תעבורתיות -  ואשר היה בהן כדי לסכן חיי אדם.   

רב-פקד רוני משיח, היום בבית משפט השלום בחיפהצילום: רמי שלוש

מעצרו של משיח הוארך היום בבית משפט השלום בחיפה, למשך שישה ימים נוספים. יחד עם קצין המשטרה נעצרו למעלה מעשרה אזרחים אשר חשודים במתן שוחד תמורת הטיפול בעניינם וכן אזרחים אשר תיווכו בין נותני השוחד לקצין המשטרה. חלק מהאזרחים הובאו בפני בית המשפט ומעצרם הוארך.

נוסף על האמור, חשוד משיח גם בעבירה של סחר באמל"ח והובלתו בכך שהעביר תחמושת לידי אדם שאינו מורשה. עורכת הדין אביטל בן-נון, המייצגת את משיח, אמרה כי הוא מכחיש את כל החשדות נגדו. 

בן-נון הוסיפה כי משיח אומר כי כל ההחלטות שקיבל במסגרת תפקידו היו נכונות וסבירות. היא אף ציינה כי גם בדיון בבקשת המעצר לא נטען כלפיו שקיבל שוחד. לדבריה, בדיון נטען שנהגים שילמו שוחד ל"מתווכים", אולם לא נטען כי אותם מתווכים העבירו שוחד למשיח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ