השרים ידונו בחוק השולל תגמולים לאסירים ביטחוניים שישוחררו בעסקאות

לדברי יוזמי החוק, יש להפלות לרעה את האסירים הביטחוניים משום שממילא אינם מרצים את מלוא תקופת מאסרם בשל נסיבות מדיניות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה תחליט היום (ראשון) אם לתמוך בהצעת חוק הפוגעת כלכלית באסירים ביטחוניים בעלי אזרחות ישראלית, שישוחררו במסגרת משא ומתן מדיני, או כחלק מעסקה עתידית לשחרור שבויים. לפי ההצעה, המדינה תשלול מהאסירים קצבאות ביטוח לאומי והבטחת הכנסה לכל תקופת המאסר שנגזרה עליהם, גם אם שוחררו מהכלא בשל חנינה ואינם מרצים עוד מאסר.

את הצעת חוק יזם יו"ר הקואליציה, יריב לוין, ושותפים לה הח"כים פנינה תמנו־שטה (יש עתיד) ואלעזר שטרן (התנועה). "מצב בו אסיר ביטחוני משוחרר טרם ריצוי תקופת מאסרו, בין היתר במסגרת עסקאות הנעשות עם ארגוני טרור, ובה בעת מקבל כתוצאה משחרורו המוקדם הטבות וכספים מקופת המדינה, הוא מצב אבסורדי אשר אין להשלים עמו", כתבו הח"כים בהסבר לחוק. לדבריהם, "הצעת החוק באה להסדיר מצב זה על ידי שלילת זכאותו של אסיר ביטחוני משוחרר, כאמור, מלקבל תגמולים במהלך התקופה בה היה אמור להמשיך ולרצות את מאסרו".

לדברי יוזמי החוק, יש להפלות לרעה את האסירים הביטחוניים משום שממילא אינם מרצים את מלוא תקופת מאסרם בשל נסיבות מדיניות. "בכך יתוקן ולו במעט העוול הנגרם בשל שחרורם המוקדם של אותם אסירים", נכתב בחוק. "אין הצדקה לכך שלהחלטה בדבר שחרור מוקדם בנסיבות כאמור תתלווה כבדרך אגב, בשל המצב החוקי הקיים, גם משמעות של מתן הטבות כספיות מקופת המדינה לאותם אסירים, אשר לו הדבר היה תלוי ברשויות המדינה בלבד, היו ממשיכים לשאת את עונשם", נכתב בהצעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות