המשטרה המליצה להגיש כתב אישום נגד המדביר מי-ם בגין גרימת מוות ברשלנות

המדביר, יוסי ברקן, חשוד שהשתמש בחומר הדברה בניגוד לנהלים של המשרד להגנת הסביבה וגרם למותן של האחיות יעל ואביגיל גרוס

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

משטרת ירושלים המליצה היום (ראשון) להגיש כתב אישום נגד המדביר יוסי ברקן, בגין גרימת מותן ברשלנות של האחיות יעל ואביגיל גרוס מירושלים. תיק החקירה הועבר היום לפרקליטות ובסיכומו נכתב כי ישנה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום.

ברקן חשוד בכך שהשתמש בחומר ההדברה פוספין בניגוד לנהלים של המשרד להגנת הסביבה. לטענת מומחי הדברה הפר ברקן שורה ארוכה של נהלים בשימוש בחומר ההדברה. על פי הנהלים, את ההדברה באמצעות פוספין אסור כלל לבצע בתוך מבנים מאוכלסים, ובכל מקרה של שימוש באזור מגורים יש לפנות את האנשים מהמבנה לעשרה ימים לפחות.

בשבוע שעבר התיר בית משפט השלום לפרסם את שמו של ברקן והחמיר את תנאי שחרורו לאחר שנחשף כי הוא ממשיך לעסוק בהדברה, למרות שבית המשפט אסר עליו לעשות זאת.

המדביר, יוסי ברקןצילום: אמיל סלמן

האירוע בגינו המליצה המשטרה על הגשת כתב אישום אירע בחודש שעבר, אז נחשפו שתי האחיות לחומר ההדברה, לאחר שברקן הניח טבליות שלו באחד מהחדרים בבית המשפחה. שתי האחיות מתו כשלושה ימים לאחר הנחת החומר. שני אחיהן ניצלו בזכות טיפול רפואי אינטנסיבי שכלל חיבורם למכונת "אקמו" המדמה את פעילות הלב. לפני כשבועיים חל שיפור משמעותי במצבם והם מאושפזים היום במצב טוב בבית החולים שניידר בפתח תקווה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ