זקן לאולמרט: "אתה אומר שאני מושחתת? למדתי הכל ממך"

גרסת רה"מ לשעבר, לפיה ראש לשכתו שיקרה, הביאה אותה להתפרץ על אולמרט באירוע של איש עסקים ירושלמי. בנה כתב בפייסבוק: אולמרט, תתבייש

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

הסיכומים שהגיש ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בתיק הולילנד, בצד דברי סנגורו רועי בלכר בתוכנית "עובדה" שלפיהם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן שיקרה, הביאו אתמול (ראשון) את זקן להתפרץ על אולמרט באירוע של איש עסקים ירושלמי. זקן לקחה את אולמרט הצדה באירוע ואמרה לו: "אתה אומר שאני מושחתת? אז אני אגיד לך שכל מה שעשיתי, למדתי ממך", הדברים פורסמו לראשונה בחדשות 2.

בנה של זקן, נדב, פרסם היום סטטוס בפייסבוק שבו כתב: "אני לא בחרתי לשמור על זכות השתיקה... אז אחרי תקופה ארוכה אני רוצה לפרוק את מה שעל לבי... Shame on you מיסטר רה"מ לשעבר אהוד אולמרט - Shame on you!!!! ההמשך יבוא...". אחת המגיבות לסטטוס היתה פנינה איפרגן, מזכירה בלשכת אולמרט, שהיתה עדת הגנה מטעם זקן במשפט הולילנד. היא כתבה: "מלך אתה. פשוט מלך".

מאז העיד אולמרט בבית המשפט המחוזי בתל אביב, באוקטובר האחרון, חשה זקן פגועה ונעלבת ממנו. לדברי מקורביה, בבית משפט המחוזי בירושלים שמרה על זכות השתיקה כדי "שלא יורידו ראש ממשלה מכהן", ובמילים אחרות הגנה עליו בשתיקתה. בסופו של דבר היא זו שהורשעה בראשונטורס והוא זוכה, אף שהיא לא זכתה "לראות עולם". בנוסף, עוד בטרם החל שלב עדויות הנאשמים בתיק הולילנד, זקן דחתה הסדר טיעון שהיום נתפס כמקל ביחס למצבה המשפטי, שהציע לה עונש של 11 חודשי מאסר בפועל. 

שולה זקן ובנה נדבצילום: נמרוד סונדרס

בעדותו נשאל אולמרט על ידי השופט דוד רוזן אם הקשר בין עד המדינה שמואל דכנר לזקן היה מושחת. אולמרט לא יצא להגנתה וזקן יצאה בזעם מהאולם. לכך יש להוסיף את דברי בלכר בחודש שעבר, בראיון ל"עובדה", שם אמר כי זקן מסרה "גרסה שקרית ולא נכונה". הכוונה לדברים שאמרה זקן על ייעודם של 60 אלף שקל מ-100 אלף שקל שקיבלה מדכנר במסגרת האישומים בפרשת "הזרע". זקן סיפרה בחקירתה ובבית המשפט כי העבירה 60 אלף שקל לאיש אמונו של אולמרט, אורי מסר, לכיסוי גרעונות ממסעות בחירות קודמים של אולמרט. אולמרט טוען שלא היו גרעונות באותה עת.

בסיכומים שהוגשו בשבוע שעבר טענו סנגורי אולמרט כי זקן כלל לא העבירה את הכסף למסר ולקחה אותו לעצמה. "דפוס הפעילות של זקן מלמד שקיבלה מדכנר את ה–100 אלף לצרכיה שלה. הכספים ניתנו לזקן באופן אישי, ללא קשר לאולמרט, במסגרת מערכת היחסים בינה לבין דכנר", נכתב. הסנגורים גם האשימו את זקן בכך שלא שללה נחרצות טענות המסבכות את אולמרט, מרצון להגן על עצמה. יחד עם זאת, הסיכומים עברו ריכוך משמעותי מהדברים שאמר בלכר ב"עובדה". הפועל שק"ר לא מופיע בחלק המתייחס לגרסת זקן, אך לא נחסכת ממנה ביקורת.

סנגוריה של זקן, עורכי הדין עפר ברטל ודב גלעד כהן מסרו כי "שולה מרגישה מאוד פגועה ומאוד עצובה נוכח הדברים שנכתבו עליה על ידי פרקליטי אולמרט. ואנחנו את תגובתנו נמסור בבית המשפט".

מלשכתו של אולמרט נמסר: "צר לנו על התחושה הקשה של שולה זקן בעקבות דברים שנחשפו בבית המשפט. מסרנו את הסיכומים לבית המשפט ולא נוסיף על כך דבר". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ