עובד לשעבר במעון רה"מ מאיים בחשיפת פרטים; לשכת נתניהו: ניסיון סחיטה

בערוץ 2 דווח שהאיש דרש 200 אלף שקלים פיצוי על פגיעה בתנאיו, אך כשנענה בסירוב איים בהגשת תביעה ובפרסום פרטים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

אדם שעבד בעבר כאב הבית במעון ראש הממשלה בירושלים, דורש מבני הזוג נתניהו פיצוי על סך 200 אלף שקלים בשל הפרה לכאורה של תנאי עבודתו; כך דיווח הערב (שני) ערוץ 2. על פי הדיווח, האיש, שעבד בתפקיד במשך שנתיים, הזהיר כי אם לא יפוצה הוא עלול להגיש תביעה נגד נתניהו ורעייתו ואף לחשוף "פרטים מביכים מבית ראש הממשלה". גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו בתגובה לערוץ 2 כי מדובר בניסיון סחיטה שלא יצלח.

עוד דווח בערוץ 2 כי האיש טוען כי לא קיבל תשלומים המגיעים לו, בהם על שעות עבודה נוספות. בשבועות האחרונים היה משא ומתן בין עורך דינו של העובד לשעבר ומשרד ראש הממשלה, אולם הוא הופסק אחרי שהאיש סירב לקבל פיצוי של 50 אלף שקלים ולקבל משרה אחרת, והתעקש על גובה הפיצוי שדרש. כמו כן דיווח ערוץ 2 כי אב הבית צפוי למסור חומר רלוונטי לכאורה שנמצא ברשותו למשרד מבקר המדינה.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי ב-12 בינואר 2014 נשלח לעורך דינו של העובד מסמך מהמחלקה המשפטית במשרד ראש הממשלה, ובו נכתב: "בשולי המכתב מצוין כי אנו דוחים מכל וכל את איומיך להוציא את דבר המחלוקת לעיתונות. ברי, כי הרקע לאיומך הוא מעמדו הציבורי של ראש הממשלה בנסיון לנצל זאת לטובת מרשך, אך חובתנו היא לשמור על כספי הציבור ואיומיך לא יגרמו לנו לשלם למרשך כספים שלא כדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ