תיק הבר-נוער קורס: חגי פליסיאן צפוי להשתחרר

בפרקליטות ובמשטרה מעריכים כי האישום יבוטל, לאחר שמידע חדש ערער את הראיה המרכזית בפרשה. סנגורו של פליסיאן: "אני מניח שישוחרר בשבוע הבא"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האישום נגד חגי פליסיאן בגין הרצח בבר-נוער צפוי להתבטל לאור מידע חדש, המטיל ספק באמינות עד המדינה בפרשה והמידע שסיפק. בפרקליטות ובמשטרה מבינים כי לא יהיה מנוס מסגירת התיק, מכיוון שהממצאים החדשים מערערים את הראיה המרכזית בו. העד נעצר והובא לחקירה, ולבקשת המשטרה הוצא צו איסור פרסום על כל פרטיה.

נציגי פרקליטות המדינה והיחידה המרכזית של מחוז תל אביב דנו היום (רביעי) בעתידו של התיק, ובתום הדיון פרסמו הפרקליטות והמשטרה הודעה משותפת שלפיה כי "בעת האחרונה חשפה המשטרה מידע חדש הקשור לפרשת הרצח בבר-נוער. בעקבות חשיפת המידע נערכו התייעצויות בין המשטרה לבין הפרקליטות, והוחלט שיש מקום לבצע פעולות חקירה נוספות".

עד המדינה, הומו מוצהר, פנה מיוזמתו למשטרה וחשף את פרטי הרצח. לדבריו, הוא סיפק לחשודים ברצח מידע על המקום, אולם לא ידע כי בכוונתם לבצע בו רצח. בהמשך הופעל כסוכן חשאי והצליח להקליט את החשודים ברצח מתוודים לכאורה על ביצועו. חגי פליסיאן נשמע בהקלטה אומר: "עברו ארבע שנים, עד עכשיו היה שקט... אף אחד לא יכול לדעת שזה אנחנו, עשינו עבודה נקייה שם בבר-נוער". בהמשך ברח העד מדירת המסתור שבה שוכן ואותר כעבור יומיים, לאחר שהתראיין לחדשות ערוץ 2. בשלב זה החלו המשטרה והפרקליטות לחשוד במהימנותו.

בתחילת השבוע מסרה הפרקליטות חומר חקירה חדש בעניינו של עד המדינה לסנגוריו של פליסיאן - עו"ד אורון שוורץ, משה יוחאי ויוגב נרקיס. הפרקליטה המלווה את התיק, עו"ד אושרה גז, וממלאת מקום פרקליטת מחוז תל אביב, נאווה שילר, זימנו היום את הסנגורים לפגישה בצהריים. השתיים ביקשו את סבלנותם והסבירו בלקוניות שנבדק מידע חדש הנוגע לתיק. בתוך כך ביקשו פרקליטיו של אחיו של פליסיאן, בנימין, הנאשם בספיח לפרשה, להתיר לפרסום את שמו של עד המדינה, אך בקשתם נדחתה. 

בצאתם מהישיבה אמר נרקיס: "הפרקליטות גילתה פה יושרה מקצועית. זה ברור שליחידה החוקרת לא נעים מהכיוון שאליו הולכת הפרקליטות. ברור שתיק הדגל של המשטרה יקופל וייכנס למגירה. יכול להיות שצריך לעשות חשבון נפש על להיטות היתר לפתור תיק שהיה באמת מאוד מרכזי בחיים של כולנו. אני לא יכול להשתחרר מהתחושה שהלהיטות הסתירה ראיות נוספות שהיה צריך לברר, ואפשר היה לעשות את זה קודם". לדברי נרקיס, "אמנם שום דבר לא סגור, אבל להערכתי הם מבינים מה תהיה ההחלטה. אני מסכים שזה עוד לא סוף פסוק, אבל אני מניח שאנחנו בדרך לשם". 

עו"ד יוחאי הוסיף כי "הפרקליטות גילתה ממצאים אשר מזכים את מרשינו והם בודקים אותם. אני מעריך שזה כמו מין מוות איטי ובשבוע הבא חגי פליסיאן ישוחרר לביתו. אני רק אזכיר ואומר שמתחילת התיק אנחנו זועקים לחפותו של פליסיאן. מתחילת החקירה הוא מבקש 'קחו אותי למכונת אמת'". יוחאי מתח ביקורת על המשטרה, שלדבריו "נוהגת בכוחניות ומשתמשת גם בכלי תקשורת כדי להוכיח שהם עושים את עבודתם נאמנה. המשטרה מסרה לתקשורת שפליסיאן הודה בפני מדובב, וזה לא נכון".

ביולי האחרון הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד חגי פליסיאן, בגין רצח ליז טרובישי וניר כץ, ועוד עשרה ניסיונות רצח של מי שנכחו בבר נוער בליל האירוע. על פי כתב האישום, פליסיאן, בן 23 מבני ברק, עשה את המעשה ממניעי נקמה ועוינות. ‬משפטו של פליסיאן מתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפני הרכב של שלושה שופטים בראשות השופטת נורית אחיטוב. הדיון הבא בתיק נקבע לאפריל.‬

כחצי שנה לאחר חתימת ההסכם עמו, פורסם בתוכנית "עובדה" כי עד המדינה טוען שיעקב פליסיאן, אחיו של החשוד חגי פליסיאן, היה מעורב ברצח סוכן משטרתי ב-2006. הסוכן אייל סלהוב נרצח לדברי העד המדינה משום שהודה בפני פליסיאן ששיתף פעולה עם המשטרה. היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות קבעה אז כי המידע שמבר העד אינו אמין, אך ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב טענו כי גרסתו מדויקת והחליטו להסתמך עליו בפרשת הבר-נוער.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ