בפרקליטות יוצאים להגנת הפרקליטה מתיק הבר-נוער

אנשי פרקליטות מחוז תל אביב פנו לווינשטיין ולשי ניצן בנוגע לאשרה גז, שאתמול נחשף כי המדינה פיצתה עבריין לאחר שנקבע כי התרשלה

רויטל חובל
רויטל חובל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רויטל חובל
רויטל חובל

פרקליטת מחוז תל אביב (פלילי) ופרקליטים נוספים מהיחידה, פנו הבוקר (חמישי) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן. הם ביקשו מהאחרונים לצאת להגנת אשרה גז, הפרקליטה המנהלת את תיק הבר־נוער, שאתמול התברר שאינו עומד על קרקע מוצקה. במקביל הותר אתמול לפרסום כי המדינה שילמה פיצויים לעבריין לאחר שנקבע כי גז ותת ניצב אפרים ברכה התרשלו בתפקידם.

"מצב דברים זה גרם לתקשורת לקשור בין שתי פרשות שאין ביניהן כל קשר, והעמיד את הגב' גז תחת התקפה תקשורתית אישית בלתי נסבלת", כתבו הפרקליטים. "למותר לציין כי מדובר באחת הפרקליטות המוכשרות והמוערכות בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), הממלאת תפקידה נאמנה מזה למעלה מעשרים שנה ביושר, במקצועיות, בהגינות. לא זו אף זו, הגב' גז היא זו שהובילה ונלחמה, בהגינותה וביושרה המקצועי, על המשך חקירה מעמיקה ויסודית בפרשת הבר־נוער, וכל זאת על מנת להביא לחקר האמת בפרשה".

הפרקליטים הוסיפו כי "הבוקר אנו שומעים בחלק מכלי התקשורת סניגורים שיוצאים להגנתה של הגב' גז. אנו סבורים שגם קולם של אנשי המערכת צריך להישמע בקול, ולא רק בהודעה לתקשורת. בנסיבות המתוארות לעיל, אנו פונים אליכם בבקשה לעשות מעשה כאמור".

המכתב ששלחו הפרקליטים לווינשטיין ולניצן

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ