שוטה חובל נשלח ל-6 חודשי עבודות שירות: העיתונות עשתה ממני ראש מאפיה

בית המשפט אישר את הסדר הטיעון שנחתם עם מנהל אגף הפיקוח על הבנייה בעיריית ת"א לשעבר, שהורשע במרמה ובהפרת אמונים

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

שופט בית משפט השלום בתל אביב דניאל בארי אימץ אתמול (רביעי) את הסדר הטיעון שנחתם בין הפרקליטות לבין מנהל אגף הפיקוח על הבנייה לשעבר בעיריית תל אביב, שוטה חובל, וגזר עליו שישה חודשי עבודות שירות בגין הרשעתו בכמה עבירות של מרמה והפרת אמונים. את עבודות השירות ירצה חובל בבית החולים וולפסון בחולון, עיר מגוריו. בנוסף הוא ישלם קנס בסך 25 אלף שקל, ו–9,300 דולר שנתפסו בעת החקירה יחולטו לטובת המדינה.

על פי ההסדר, חובל יודה בארבעה אישומים של הפרת אמונים, בכך שבתפקידו כמנהל אגף הרישוי והפיקוח על הבנייה בעיריית תל אביב הנחה את עובדיו לפעול לקידום ענייניהם של איש העסקים יאיר צברי וקרוב משפחתו יהודה לבקוביץ, והעמיד את עצמו במצב של ניגוד עניינים. בנוסף, יודה בכך שהנחה את העובדים הכפופים לו לקדם טיפול בבקשות של בני משפחתו מבלי לגלות את קשריו המשפחתיים. בנוסף, במסגרת הסדר הטיעון סוכם כי התיק נגד בנו של חובל, שי, ייסגר. בנו של חובל נחשד בהפרת אמונים וסיוע ללקיחת שוחד.

חובל כיהן בתפקידו במשך 22 שנה וצבר מעמד כאיש החזק בתחום הנדל"ן בעיר. במאי 2012, שלוש שנים וחצי אחרי שהמשטרה העבירה את התיק בעניינו לפרקליטות מחוז תל אביב, החליטה הפרקליטות להגיש נגדו ונגד מקורביו כתב אישום חמור על חשדות שבגינם נעצר ב-2008.בדיון שהתקיים אתמול אמרו עורכי הדין ברכה פלוס וגיא רוסו מפרקליטות מחוז תל אביב כי "חובל ניצל את עמדתו הבכירה כראש אגף כדי לקדם את ענייני בניו ומשפחתו. הוא סטה מן השורה בהתנהגותו ופגע פגיעה ממשית באמון הציבור ופגיעה בשלטון ופעילותו התקינה של המינהל הציבורי".

ברשימת נימוקי הפרקליטות לחתימה על ההסדר עם חובל ציינו הפרקליטים כי הוא לא קיבל הנאה כספית כתוצאה ממעשיו, כי אין לו עבר פלילי וכי הוא "נטל אחריות על המעשים כבר בשלב הראשוני של הגשת כתב אישום", אף שכתב האישום הוגש רק לאחר הסדר הטיעון ולאחר שבמשך חודשים ארוכים התיק המתין להכרעת הפרקליטות. עוד נלקחו בחשבון גם גילו (69) ומצבו הבריאותי, וכי הוא סיים את תפקידו ופרש לגמלאות לפני יותר משנה.

מנגד, סנגורו של חובל, עו"ד יהושע רזניק ציין כי "מדובר בעבירה של הפרת אמונים שלא נלווה אליה שום מעשה עברייני נוסף". הוא הוסיף כי "הפרת אמונים היתה במדרג הנמוך של ניגוד עניינים. נאמר שפעל לקידום עניינים של בניו ואחייניו, וגם התביעה לא דיברה על פגיעה בציבור או גזילת כספי ציבור. לא דבקה שום שחיתות במעשיו של הנאשם". עורך דינו הנוסף, ציון אמיר, הוסיף כי חובל "פרש בצורה צורמת, לאחר שעבד בעירייה 22 שנים. הוא מבין שמדובר בניגוד עניינים, אולם לא מושחת. הוא היה צריך לבלוע בסוף הקריירה שלו את כתב האישום".

שוטה חובלצילום: מוטי קמחי

חובל עצמו אמר בדיון כי הוא מצטער שהגיע למעמד זה. "הרגשתי פגוע ממה שכתבו בעיתונים, עשו אותי ראש מאפיה" אמר, "גם את עורך הדין עשו שותף במאפיה ועל כך נפגעתי. אני נרגש ולא יכול לדבר".

השופט בארי אימץ את הסדר הטיעון והוסיף בגזר הדין כי "יש לראות בחומרה הימצאות במצב של ניגוד עניינים. מצב זה פוגע בתדמיתו של השירות הציבורי ועלול לגרום לתוצאות חמורות ובלתי רצויות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ