מטען התפוצץ במכוניתו של בכיר בעיריית פתח תקוה

החוקרים מעריכים כי הפיצוץ כוון נגד ממלא מקום ראש העיר, אוריאל בוסו. בוסו, ששהה בביתו בעת הפיצוץ: "אלו לא הדברים שירתיעו אותנו"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מטען חבלה התפוצץ לפנות בוקר (שישי) במכוניתו של בכיר בעיריית פתח תקוה. הפיצוץ, שאירע ברחוב פוגל בעיר, כוון ככל הנראה נגד אוריאל בוסו, ממלא מקום ראש העיר ויו"ר הוועדה העירונית לתכנון ובנייה. המכונית היתה ריקה ואיש לא נפגע. 

תושבים ששמעו פיצוץ עז הבחינו במכונית החונה לה נגרם נזק כבד בעיקר בחלקה הקדמי, והזעיקו את כוחות המשטרה וההצלה. חבלני משטרה קבעו כי ככל הנראה מדובר במטען חבלה קטן יחסית.

בשלב זה לא ידוע האם היה ניסיון לפגוע בממלא מקום ראש העיר, או שמדובר בניסיון להזהירו. בשלב זה החוקרים מעריכים כי המטען הונח על ידי גורמים עבריינים שככל הנראה נפגעו מאכיפת הפיקוח העירוני באזור השוק. טרם נעצרו חשודים במעורבות במעשה.

בוסו סיפר בריאיון הבוקר לגלי צה"ל כי היה במיטה כשאירע הפיצוץ. "הוא העיר אותי ועוד מאות מהאזור. עד תחנת המשטרה שמעו את זה, מדובר במרחק עצום. היה רעש אדיר". לדבריו, תחילה כלל לא הבין כי מדובר במכונית שלו.

"אני משאיר את הדברים לידי המשטרה", אמר בוסו והוסיף כי לא היו איומים ממשיים על חייו. "אני מחזיק במספר תפקידים וכשיש שינוי במצב בפוליטיקה בעיר, יש כאלה שדעתם לא נוחה על כך. אלו לא הדברים שירתיעו אותנו, ונמשיך לפעול לאותה מטרה שלשמה נשלחנו על ידי תושבי העיר", הבהיר. 

ב-3 בפברואר התפוצץ מטען בפתח תקוה במכוניתם של שני עבריינים, שהיו בדרך לבצע פיגוע פלילי. כתוצאה מכך נהרגו השניים במקום. לאחרונה היה ניסיון "להזהיר" גם פרקליט בכיר, כשמטען הוצמד לרכבו בתל אביב. אז היה מדובר במטען רב עוצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ