ארביב במכתב רשמי ליועמ"ש: הראיות שהציגו אנשי פינטו מזוייפות

הניצב שפרש בעקבות חשדות שקיבל טובות הנאה מהרב פנה לוינשטיין והציג ראיות משלו. פרקליטיו מתכוונים להגיש תלונה במשטרה נגד פינטו ואנשיו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ניצב מנשה ארביב, שפרש לאחרונה מתפקידו על רקע החשדות שקיבל טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו, טוען במכתב רשמי כי הראיות שסיפקו פרקליטי פינטו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין מזוייפות. במכתב ששלחו הערב (שבת) פרקליטיו של ארביב, גדעון פישר ויהושע רזניק, ליועמ"ש וינשטיין, לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ולראש המחלקה לחקירות שוטרים אורי כרמל - הוא מביא את גרסתו לכל אחת מטובות ההנאה שבקבלתן הוא נחשד.

פרקליטיו של ארביב אף מתכוונים להגיש בימים הקרובים תלונה במשטרה נגד פינטו ואנשיו שחתומים על התצהירים המפלילים, בגין זיוף מסמכים, מתן תצהירים שקריים, בידוי ראיות, הדחה לעדות שקר ושיבוש מהלכי משפט.

באשר לטענה כי פינטו ואנשיו מימנו לארביב 22 לילות במלון "מטרו" בניו-יורק, טוען ארביב כי מדובר בשקר. לדבריו, החשבונית שפורסמה בכלי התקשורת ומעידה כי התארח במלון בין ה־9 ל־14 ביוני 2012 - בעוד יומנו מלמד כי באותה עת שהה בכלל בוושינגטון במסגרת תפקידו. להוכחת טענתו צירף ארביב תיעוד מלוח הזמנים באותו השבוע. "החשבונית הינה מזויפת בעליל", נכתב. ארביב מודה כי אכן לן באותו מלון, שבבעלות מקורבו של פינטו בן ציון סוקי, אך לדבריו שילם על כך. "למען הסר ספק", נכתב, "גם בלילה האחד שבו אי פעם שהה ניצב ארביב בבית הדירות הנ"ל בניו יורק... ניצב ארביב שילם עבור השהות באותו לילה יחיד".

בנוסף, מזכיר ארביב כי בדיקת הפוליגרף שעבר במכון פרטי מוכיחה כי הוא דובר אמת. בבדיקה נשאל האם קיבל אי פעם כסף או טובות הנאה מהרב פינטו או מקורביו והאם לן בבית הדירות "מטרו" בניו יורק מבלי ששילם על הלינה - וענה בשלילה.

מקורבי פינטו העבריו לוינשטיין גם תצהירים ונספחים לפיהם הרב ואנשיו סייעו לבנו של ארביב ולכלתו ברכישת כרטיסי טיסה, השגת גרין קארד, שכירת עורכת דין שמתמחה בהוצאת ויזה וכן תמיכה כספית של 2,000 דולר בחודש. צחי ארביב מכחיש את הטענות ולדבריו מדובר בשקר וכזב. הוא מוסיף כי השניים כלל לא היו זקוקים לגרין קארד, שכן נשלחו על ידי הורי רעייתו לעבוד וללמוד בארה"ב באמצעות ויזת עבודה אוסטרלית. לטענת ארביב, גם בנו, שחי כיום באוסטרליה, עבר בדיקת פוליגרף שתוצאותיה הועברו לוינשטיין.

עוד טענו אנשי הרב כי פינטו סידר לארביב הנחה ברכישת דירה בצפון תל אביב. בנוגע לטענה זו טוען הניצב כי מדובר בטענה שקרית שכן הוא "מעולם לא רכש דירה בתל אביב אלא מתגורר בדירה שכורה. וטענה זו הינה שקרית זדונית".

ארביב מוסיף באמצעות פרקליטיו כי "הרב פינטו ואנשיו ממציאים שקרים באשר ל'טובות הנאה' מרושעות ודמיוניות, על מנת לנסות ולדחות את הגעת הרב לישראל לעמוד למשפט על פשעיו לכאורה, וזאת בין אם ישוב לישראל בהתאם להחלטת כבוד היועץ המשפטי לממשלה - ובין אם יידרש להוציא צו הסגרה כנגדו. הטרגדיה בפרשה זו מתבטאת בכך שהמדינה איפשרה לעבריין – כפי שקראתם לו בעצמכם – לעכב את הבאתו בפני בית המשפט בזכות כזבים במצח נחושה, באופן שאף הצליח לגרום לניצב עטור הצלחות מקצועיות לעילא ולעילא לפרוש על לא עוול בכפו".

בנוסף, ארביב שב וקורא לזמנו לחקירה על מנת שיוכל למסור את גרסתו המלאה. "מצופה בהחלט שהמערכת הציבורית, אותה שירת ניצב ארביב במסירות אין קץ במשך 36 שנים ברציפות תעמוד איתנה מאחוריו ותהדוף, לכל הפחות, את מסע ההכפשות הנואל שמנוהל נגדו על ידי הרב פינטו", נכתב.

פרקליטיו של הרב פינטו, עורכי הדין אלי זהר, רועי בלכר ומשה מזור מסרו בתגובה: "טענותיו של ניצב ארביב כנגד הרב פינטו הן הבל ורעות רוח. כל מי שעיניו בראשו מבין כי התפטרותו של ניצב ארביב מהמשטרה לא הייתה מעשה של אצילות נפש, אלא מעשה נואש של מי שמבקש למנוע בכל מחיר את חקירתו. כך יש להתייחס גם למכתב באי כוחו. אין ספק בלבנו כי היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה ימצאו את הדרך להורות באופן מיידי על חקירתו של ניצב ארביב במחלקה לחקירות שוטרים. או אז תתגלה האמת כולה".

המכתב שהעבירו פרקליטי ארביב ליועמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ