מפקד במשטרת התנועה מואשם כי השיב רשיונות לעבריינים תמורת תשלום

רב-פקד רוני משיח קיבל אלפי שקלים במזומן ובטובות הנאה מנהגים, דרך אנשי תיווך, ובתמורה החזיר להם את הרישיונות שנשללו מהם

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

כתב אישום הכולל 30 אישומים בעבירות של שוחד, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, מרמה, הפרת אמונים ועוד הוגש היום (ראשון) נגד רב-פקד רוני משיח (49), מפקד יחידת משטרת התנועה הארצית (ימת"א) בשלוחת כרמל. בנוסף, הוגשו כתבי אישום נגד שני נאשמים שתיווכו בינו לבין עברייני תנועה ונגד 16 נאשמים נוספים - נהגים שביצעו עבירות תנועה ופנו למתווכים כדי שיפעלו להשבת רישיונות הנהיגה שלהם. כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה על יד עו"ד רונן יצחק מפרקליטות מחוז חיפה, בעקבות חקירת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש).

במסגרת תפקידו היה משיח אחראי על אכיפת חוקי התנועה ועל טיפול ראשוני בזירות תאונות בגזרת ימת"א כרמל, וכן אחראי על כלל סיירי התנועה בגזרה. בתפקידו הוענקו לו מגוון סמכויות, לרבות סמכויות פסילה מנהלית של רישיון נהיגה וסמכות להורות על איסור שימוש בכלי רכב ונטילת רישיון הרכב.

נוהל פסילת רישיון של המשטרה קובע כי החלטה על פסילה תינתן לאחר שניתנה לנהג או לבא כוחו הזדמנות לטעון טענותיו, ועל עורך השימוע לרשום בקצרה את הטענות ולנמק החלטתו בכתב.

רפ"ק רוני משיח בבית המשפט, היוםצילום: רמי שלוש

על פי כתב האישום, "בין משיח לנאשמים התקיימה מערכת יחסים ענפה שבמסגרתה נהג משיח, בעשרות הזדמנויות שונות, להשיב לנהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות את רישיון הנהיגה או את רישיון הרכב בתמורה לשוחד כספי וטובות הנאה, המגיעים לעתים לכדי אלפי שקלים בכל פעם".

עוד נטען בכתב האישום כי "בחלק הארי של המקרים, משיח ערך בכזב טופס שימוע והחלטה על פסילה בנימוקי סרק, כאילו הנהג התייצב בפניו, ולבסוף החליט - כפי שסוכם מראש - שלא לפסול את הנהג מלהחזיק רישיון נהיגה". לפי הפרקליטות, "במעשיו היה כדי לסכן באופן ממשי את הציבור בכך שנמנע מלפסול רישיונם של נהגים מסוכנים".

עורכי הדין של משיח, יהל בן-עובד וחיים יצחקי, אמרו כי יגיבו לדברים לאחר שילמדו את חומרי החקירה וכתב האישום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ