המשטרה: מתגבר החשד שעד המדינה בפרשת הבר-נוער שיקר בעדותו

העד נעצר בשבוע שעבר ובית המשפט האריך הבוקר את מעצרו בשבוע נוסף, בעקבות החשדות שעלו נגדו. פרקליט המדינה יקיים היום דיון מכריע בתיק

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

מעצרו של עד המדינה בתיק הרצח בבר-נוער הוארך הבוקר (שלישי) בשבעה ימים נוספים. בדיון שנערך בעניינו הבוקר בבית משפט השלום בתל אביב, אמר נציג המשטרה כי מתגבר החשד לפיו עד המדינה שיקר בעדותו במשטרה. עד המדינה לא משתף פעולה עם חוקריו. פרקליט המדינה, שי ניצן, יקיים היום דיון מכריע בתיק הבר-נוער בשעה 16:00. 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, אמר ביום שישי האחרון כי לא יואשמו חפים מפשע בתיק הבר-נוער. "אנחנו נעשה כל מאמץ כדי להגיע לחקר האמת. הכוונה היא שלא יועמדו לדין אזרחים חפים מפשע", אמר המפכ"ל בכנס המועדון המסחרי והתעשייתי של ישראל שנערך במלון הילטון בתל אביב. "כך נהגנו גם במקרה זה, כך נהגה גם היחידה החוקרת, כעת מבררים את הספקות הללו, אם ספקות אלו יקבלו בסיס, אז ההליך יסתיים", הוסיף.

בשבוע שעבר נעצר עד המדינה והובא לחקירה, בעקבות גילוי ממצאים חדשים המערערים על אמינותו, עד כדי כך שבמשטרה ובפרקליטות מעריכים כי לא יהיה מנוס מסגירת התיק. גם האישום נגד חגי פליסיאן, החשוד ברצח, צפוי להתבטל. על כל פרטי החקירה מוטל בשלב זה לבקשת המשטרה צו איסור פרסום.

יום אחרי מעצרו הובא העד לדיון בהארכת מעצרו. הוא נכנס לאולם כשהוא מחויך וקילל את העיתונאים שניסו לשאול אותו שאלות. עד המדינה טען שהשוטרים הכו אותו בתוך תא שירותים בתחנה. עורך הדין יאיר רגב, שמייצג את עד המדינה, ניסה לאורך כל הדיון לטעון שהסכם עד המדינה שנחתם עם החשוד אינו חוקי. רגב טען שעד המדינה היה בזמן הרצח בכלא והוא אינו שותף בשום צורה למעשה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ