סנגוריה של זקן: "כל מה שהיא עשתה זה לשרת את אולמרט"

בשלב הסיכומים במשפט הולילנד, אישרה זקן שקיבלה טובות הנאה מעד המדינה דכנר, במסגרת יחסים חבריים בלבד ולא בשל היותה עובדת ציבור

רויטל חובל
רויטל חובל
רויטל חובל
רויטל חובל

סנגוריה של סיכמו אתמול את מצבה המשפטי וחזרו על קו ההגנה המרכזי: היחסים עם עד המדינה שמואל דכנר היו רומנטיים. זקן אישרה כי קיבלה מתנות וטובות הנאה מדכנר, אך לדבריה, הן ניתנו לה במסגרת יחסים חבריים ולא בשל היותה עובדת ציבור.

"אנחנו בכלל לא חושבים שדכנר אי פעם נזקק באמת לשירותים של זקן... בגלל היעדר הסמכויות שלה, וגם מהסיבה שהאדון דכנר עצמו טוען ששילם שוחד למר , המעביד של זקן, למי שבוודאי בידיו היו כל הסמכויות. אז אחרי שאתה משחד, לטענתך, את מי שיש בידו את כל הסמכויות, אז לשחד גם את הגב' זקן זה בזבוז כסף", טען סנגורה עפר ברטל, בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בכך מחזקת זקן את גרסת הפרקליטות באישומיה נגד אולמרט ומנסה להפחית במעט את האחריות ליחס האדיב שזכה לו דכנר בלשכת ראש העיר ירושלים. סנגורי זקן הוסיפו כי היא פעלה בהוראת אולמרט והיתה זרועו הארוכה: "התפקיד היחידי של הגב' זקן היה לעשות מה שאומרים לה לעשות. כל מה שהיא עשתה זה לשרת אותו, לעשות מה שהוא אומר".

זקן בבית המשפט בתל אביב, היום צילום: מוטי מילרוד

זקן אישרה את קבלת מרבית טובות ההנאה, לרבות 100 אלף דולר מדכנר, לצורך רכישת דירה. לצורך הוכחת אישומי השוחד על הפרקליטות להוכיח כי הטובות ניתנו והתקבלו בעד מילוי תפקידה, וכי אלמלא היתה עובדת ציבור, לא היתה מקבלת טובות הנאה.

זקן טוענת שהכספים ניתנו לה במסגרת יחסים חבריים ולא במסגרת תפקידה הזוטר לטענתה. בהקשר זה, הזכיר השופט דוד רוזן כי באחד מהאישומים נגדה, הודתה זקן שפנתה לדכנר וביקשה ממנו 100 אלף שקל לטובת כיסוי גירעונות בחירות של אולמרט - כך שאי אפשר לטעון שמדובר בקבלת טובה במסגרת יחסים אינטימיים. חלק מ–100 אלף השקלים הועברו על ידי זקן לאורי מסר, איש אמונו של אולמרט, ובגינם העמידה הפרקליטות לדין את אולמרט בשוחד. דבקותה של זקן בגרסה זו הביאה את סנגוריו של אולמרט לטעון כי היא משקרת.

רוזן גם גילה ספקנות לגבי חזרתה בה של זקן מתשובה שנתנה בחקירתה במשטרה, שהסתכמה ב"יכול להיות". כך, במשטרה אישרו כי ייתכן שדכנר סיפר לזקן שיצא מפגישה עם אולמרט, שבה ביקש כי יסייע כספית לאחיו יוסי. זקן טוענת כי תנאי המעצר השפיעו עליה והיא לא היתה במיטבה. "היא אמרה שהיא מומחית לחקירות, יש את רשות המסים ויש את ראשונטורס, אז היא כבר יודעת שאם היא תבוא ותאמר משהו, מיד ישימו לה את המסמך, אז עדיף לה להיות ב'יכול להיות'", העיר השופט רוזן.

ביחס לאופי היחסים בין דכנר לזקן אמר ברטל: "יש אנשים שיש להם סכומים אדירים, ובשבילם חלק מביטויי החיבה הוא בדיוק זה, כסף... האם זה מקרה שאנחנו רואים את הנשים היפות, הדוגמניות, מלכות היופי, ההולכות עם אנשים עשירים כקורח, ואתה שואל את עצמך האם יש להם קסם אישי כל כך? אדם שיש לו הרבה מאוד, ושאין לו בעיה עם זה, ושבשבילו 100 אלף שקל זה 'גרעינים', הוא מוציא את זה מהכיס בשנייה אחת, הוא מרפד את כל חייו כך, מרפד בכסף".

זקן הגיעה לדיון מלווה בשני בניה, וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לא נכח בדיון. אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר: "מר אולמרט הדגיש מהיום הראשון שבו פורסמה פרשת הולילנד, כי מעולם, באף דרך, בשום צורה ואופן לא קיבל שוחד מדכנר או ממישהו אחר. זו גם התמונה שנחשפה באופן ברור במהלך המשפט. סיכומיו של עו"ד ברטל בשם הגברת זקן עוסקים באישומים נגדה, ואין לנו כוונה לכן להתייחס אליהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ