חגי פליסיאן נשלח למעצר בית של יותר מחודש בשל הספק בעדות עד המדינה

פליסיאן עומת היום עם העד, שנעצר בשבוע שעבר, והאשים אותו בכך ש"תפר לו תיק". מעצרו של העד הוארך עד יום שלישי הבא

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בתל אביב שחרר הערב (רביעי) את חגי פליסיאן, המואשם ברצח בבר־נוער בתל אביב, למעצר בית בתנאים מגבילים עד ה-2 באפריל. השופט ציון קפאח קיבל בכך את בקשת הפרקליטות, שהודיעה כי המשטרה חשפה באחרונה ממצאים חדשים שהביאו לשינוי בתשתית הראייתית שעמדה ביסוד כתב האישום. ממצאים אלה מהווים בסיס לחקירה פלילית חדשה, שעדיין מצויה בעיצומה, ובמסגרתה נחקר חשד שעד מדינה נגד הנאשם בדה ראיות ושיבש הליכי חקירה.

יתר פרטי החקירה מצויים תחת צו איסור פרסום. ההחלטה לפנות לבית המשפט התקבלה על ידי פרקליט המדינה תוך התייעצות עם גורמים במשטרה ובפרקליטות המחוז. מהפרקליטות נמסר כי היא תבחן את כלל הראיות בתיק הרצח ותשקול את עמדתה ביחס להמשך ההליך נגד חגי פליסיאן, לפי התפתחויות בחקירה החדשה.

אושרה גז מהפרקליטות מסרה כי "לאחר קבלת הממצאים החדשים נפתחה חקירה חדשה שעניינה חשד לשיבוש מהלכי משפט שביצע עד המדינה. החקירה נמצאת תחת צו איסור פרסום. גורמי אכיפת החוק כולם החליטו לשחרר את חגי פליסיאן למעצר בית. מאחר שהחקירה נגד עד המדינה טרם הסתיימה, ההחלטה לגבי המשך ההליך המרכזי נגד פליסיאן טרם התקבלה והיא תתקבל בשבועות הקרובים".

מוקדם יותר היום נערך עימות בין פליסיאן לעד המדינה בימ"ר תל אביב. עד המדינה שמר על שתיקה לאורך כל העימות. פליסיאן הטיח בו "הרסת לי את החיים" והאשים אותו בכך שתפר לו תיק.

חגי פליסיאן בבית המשפט בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

"המשטרה בחרה להאמין לו", אמר אחיו של פליסיאן בבית המשפט, "חוקרי המשטרה דיברו איתו בעבר ומצאו שהוא לא אמין אך החליטו להאמין לו למרות שהיה ברור שחגי לא עשה את זה. אני אומר בוודאות: עד המדינה יודע בדיוק מי רצח בבר נוער. הוא שלח אותם אבל החליט להפיל את זה על אנשים תמימים".

עו"ד משה יוחאי, הנמנה עם סנגוריו של פליסיאן לצד עורכי הדין אורון שוורץ ויוגב נרקיס, אמר לאחר הדיון כי "עד המדינה שקרן. הימ"ר בחר ללכת בדרך של הגשת כתב אישום נגד אדם חף מפשע. מגיע הידד לפרקליטות. אני מודה להם על היושרה וההגינות". עוד הוסיף כי "לאורך כל הדרך הסניגורים טענו שחגי חף מפשע. אנשי חוק לא נתנו לנו להביע את עמדתנו. הגרסה של חגי נמחקה. אף לא אחד התייחס אליה ברצינות". לדברי יוחאי, "שחטו את חגי בכיכר העיר. המשטרה העבירה לתקשורת מידע שגוי בקשר אליו, וטענה שהוא הודה בפני מדובב. זה שקר. המשטרה הטעתה את התקשורת ואת עם ישראל בקשר לרצח. לבי עם המשפחות, אך זה יום שמח. אדם חף מפשע יוצא לביתו".

אתמול הוארך מעצרו של עד המדינה בשבעה ימים נוספים, ונציג המשטרה אמר בדיון בעניינו כי מתגבר החשד לפיו עד המדינה שיקר בעדותו במשטרה. עד המדינה לא משתף פעולה עם חוקריו. בשבוע שעבר נעצר העד והובא לחקירה, בעקבות גילוי ממצאים חדשים המערערים על אמינותו, עד כדי כך שבמשטרה ובפרקליטות מעריכים כי לא יהיה מנוס מסגירת התיק. גם האישום נגד חגי פליסיאן, החשוד ברצח, צפוי להתבטל. על כל פרטי החקירה מוטל בשלב זה לבקשת המשטרה צו איסור פרסום.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, אמר ביום שישי האחרון כי לא יואשמו חפים מפשע בתיק הבר-נוער. "אנחנו נעשה כל מאמץ כדי להגיע לחקר האמת. הכוונה היא שלא יועמדו לדין אזרחים חפים מפשע", אמר המפכ"ל בכנס המועדון המסחרי והתעשייתי של ישראל שנערך במלון הילטון בתל אביב. "כך נהגנו גם במקרה זה, כך נהגה גם היחידה החוקרת, כעת מבררים את הספקות הללו, אם ספקות אלו יקבלו בסיס, אז ההליך יסתיים", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ