18 שנות מאסר בפועל לאזרח סודאני שניסה לאנוס בת תשע

האיש התפרץ לבית המשפחה ואף דקר את האם בבטנה. השופטים: ניתן משקל להיותו התומך העיקרי במשפחתו בסודאן, המונה תשעה אחים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 18 שנות מאסר בפועל על מוחמד סוליים, אזרח סודאני בן 23, בשל ניסיון לאונס ילדה של בת תשע, וחייב אותו לשלם לילדה ולאמה פיצויים בגובה 100 אלף שקל.

האירוע התרחש במארס 2013. בשעה חמש לפנות בוקר התפרץ סוליים לבית פרטי בדרום תל אביב, נטל סכין מהמטבח, נכנס לחדר הילדים, ניסה לאנוס קטינה בת תשע תוך הצמדת סכין לצווארה ואיום באמצעותו על אחיה הקטן. אם המשפחה, ששמעה את הבכי, הגיעה לחדר הילדים ואז דקר אותה סוליים בבטנה. האירוע הסתיים לאחר שהאב הצליח להשתלט עליו.

במסגרת הסדר הודה סוליים בכמה עבירות, בהן התפרצות לבית בכוונה לבצע עבירת פשע, גניבה, ניסיון אינוס של קטינה מתחת לגיל 14 ועבירה של תקיפה. התביעה ביקשה להשית עליו עונש של למעלה מ–20 שנות מאסר, בעוד שהסנגור ביקש להסתפק בעונש של שמונה שנות מאסר לכל היותר.

הבית אליו נכנס הפורץ בדרום תל אביבצילום: תומר אפלבאום

השופטים שרה דותן, אבי זמיר וירון לוי, דחו את טענת הסנגור שמטרת ההתפרצות היתה גניבה בלבד. הם הוסיפו כי "יש לזקוף לחובתו את המניע לביצוע העבירות - תאווה מינית חולנית, שהתעוררה למראה קטינה בת תשע, הנמה את שנתה כשהיא לבושה בתחתונים בלבד, ובצע כסף, שעמדו ככל הנראה ברקע מעשי הנאשם - יש בהם כדי להשפיע על חומרת המעשה ועל עוצמת אשמתו של הנאשם".

השופט לוי שכתב את גזר הדין הוסיף כי ניתן משקל לגילו הצעיר של סוליים, כבן 22 בזמן ביצוע העבירה, ולכך שהביע חרטה והתנצל. ניתן גם משקל להיותו התומך העיקרי במשפחתו, המונה תשעה אחים ונמצאת בסודאן, וכן נסיבות הגעתו של סוליים ארצה מסודאן, לפי טענת סנגורו, כשהוא חולה בשחפת לאחר שהייה ארוכה בכלא המצרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ