בית המשפט: "קיים חשד סביר שברלד ביצע מעשה מגונה"

למרות החלטת בית המשפט לשחרר את הקומיקאי ממעצר בית, סיכמו עורכי דינו ונציגי המשטרה על כמה ימי מעצר נוספים. הוא חשוד גם בשיבוש הליכים

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים25
אלי אשכנזי

"קיים חשד סביר לכך שהחשוד ביצע עבירה של מעשה מגונה כלשהו", כך כתב הבוקר (שישי) שופט בית משפט השלום בחדרה, אהוד קפלן, בהחלטתו שלא להאריך את מעצר הבית של הקומיקאי ירון ברלד.

הדיון נערך בעקבות בקשת המשטרה להאריך את מעצר הבית של ברלד ב-10 ימים נוספים, אחרי שכבר היה במעצר בית של 5 ימים, בשל החשדות נגדו לעבירות של מעשה מגונה ותקיפה. עוד עלה בדיון כי בחקירותיו בתחנת המשטרה בחדרה הוא נחקר גם בחשד לשיבוש הליכי חקירה והדחת עד.

ברלד בהגיעו לחקירה, בשבוע שעבר בחדרהצילום: תומר אפלבאום

"חשד זה (לשיבוש והדחה, א"א) הוא למעשה ברמה נמוכה מאוד", כתב השופט בהחלטתו שלא להאריך את מעצר הבית. "פוטנציאל השיבוש היום הוא נמוך מאוד", קבע והורה רק להותיר על כנו את איסור הכניסה לעיר חדרה במשך 15 ימים, כפי שכבר קבעה המשטרה בתחילת החקירה. עם זאת, פרקליטיו של ברלד סיכמו עם נציגי המשטרה כי הקומיקאי יישאר במעצר בית עד יום שלישי הבא. 

עורך הדין ליאור אפשטיין, סנגורו של ברלד, טען במהלך הדיון בבית המשפט כי במהלך העימות שערכה המשטרה בין ברלד לבין הנערה, "חזרה בה המתלוננת מתלונתה למעשה מיני באוטו והתלוננה על אירוע אחר וכן הפנתה לאירועים מיניים קודמים. על כך נחקרו אנשים".

אפשטיין ציין כי ברלד התלונן בפני החוקרים על ניסיון סחיטה ושאל את קצין המשטרה, פקד ערן דנינו, האם תלונה זו נחקרה. הקצין השיב כי "בשלב הזה לא נחקור סחיטה". לדברי הסניגור, "לא הכל מיני או פלילי, וטוב שחוקרים, אבל, כשלא חוקרים ראיות ולא בודקים בכלל טענות לעבירות נוספות שנעשו בתיק, זה מחבל בחקירה. לא חוקרים את המתלוננת ולא בודקים את טענות החשוד, כאשר כל עד שנחקר מחזק את טענות החשוד, וכל יום מצטיירות תלונות חדשות".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ