מסתמן: הסדר טיעון בין פרקליטות המדינה לרב פינטו

וינשטיין צריך לאשר את ההסדר, לפיו תתאפשר חקירת ארביב. סנגורי פינטו ביקשו למחוק מכתב האישום את כל הסעיפים, למעט הניסיון לשחד את ברכה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

פרקליטות המדינה ופרקליטי הרב יאשיהו פינטו גיבשו בימים האחרונים הסדר טיעון, לפיו יוגש כתב אישום מקל נגד הרב. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יצטרך לאשר את המתווה, ומחר (שני) יקיים ישיבה בנושא.

על המתווה עמלו בשבועות האחרונים פרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטי פינטו, עורכי הדין אלי זהר, רועי בלכר ומשה מזור. לפי ההסדר שגובש ודווח עליו בחדשות 2, פרקליטי פינטו יאפשרו למחלקה לחקירות שוטרים לחקור באזהרה את ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 של המשטרה, שפרש לאחרונה מתפקידו על רקע החשדות שקיבל טובות הנאה מהרב.

בנוסף, בהנחה שפינטו יורשע, הפרקליטות הסכימה להתחייב שלא לדרוש יותר מתשעה חודשי מאסר בפועל, ואילו הסנגורים יבקשו להסתפק במאסר על תנאי. כמו כן, נקבע בהסדר כי בסיום חקירת ארביב תחליט מח"ש אם להעמידו לדין. אם יוחלט על כתב אישום פלילי, יחליט היועץ המשפטי לממשלה, לפי שיקול דעתו, אילו הקלות נוספות לתת לרב פינטו.

הרב פינטו בביתו, 2011. עורכי דינו ביקשו מאסר על תנאיצילום: אילן אסייג

סנגוריו של הרב פינטו דרשו כי יימחקו מכתב האישום כל הסעיפים הנלווים, למעט הניסיון לשחד את תת ניצב אפרים ברכה. כלומר, למחוק את הסעיפים של סחיטה באיומים, הדחה בחקירה, איומים על קצין משטרה וניסיון לשחד קצין נוסף.

לפני כשלושה שבועות הודיע וינשטיין כי החליט להגיש כתב אישום נגד הרב פינטו, בו תיוחס לפינטו הצעת שוחד בסך 200 אלף דולר לתת ניצב ברכה, לשעבר ראש חטיבת החקירות של המשטרה וכיום ראש יאח"ה, בתמורה למידע על חקירה שהתנהלה נגדו בגין מעורבותו בפרשת ההונאה בעמותת חזון ישעיה.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "איננו נוהגים להתייחס למשא ומתן בין הסנגוריה לתביעה, בין שישנו ובין שלא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ