סופית: בוטל הסכם עד המדינה בתיק הבר־נוער

ההחלטה התקבלה בתום שימוע שנערך לסניגורו של עד המדינה. פרקליטות עדיין בוחנת אם להאשימו בחשד לבידוי ראיות, שיבוש הליכי משפט ומסירת עדות כוזבת

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בתום שימוע שנערך לסניגורו של עד המדינה בתיק הבר־נוער, הודיעה פרקליטות המדינה על החלטתה לבטל את ההסכם שנחתם עמו. בנוסף, הפרקליטות עדיין בוחנת את החלטתה אם להגיש נגדו כתב אישום בחשד לבידוי ראיות, שיבוש הליכי משפט ומסירת עדות כוזבת.

ההחלטה על ביטול ההסכם התקבלה בעקבות מידע חדש שהגיע לפרקליטות שמעלה חשד שעד המדינה בדה ראיות, שעל בסיסן הועמד לדין חגי פליסיאן בגין הרצח בבר-נוער. בנוסף לבידוי ראיות, עד המדינה חשוד בשיבוש מהלכי משפט ומסירת עדות כוזבת ונבחנת גם האפשרות שהוא יעמוד לדין בגינם. מאז נעצר, לפני שבועיים, עד המדינה לא משתף פעולה עם החקירה ובמהלך העימותים שמר על זכות השתיקה.

בפרקליטות סבורים כי ללא הראיות שאסף עד המדינה, שקיים חשד סביר שהוא בדה, אין מספיק ראיות לכתב האישום נגד פליסיאן ולכן היא צפויה בקרוב להודיע על ביטול כתב אישום נגד פליסיאן. בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר עם פרקליט המדינה שי ניצן הוחלט לקיים עוד פעולות חקירה לפני קבלת החלטה סופית. בפרקליטות חלוקים עם המשטרה לגבי חלקו של פליסיאן בפרשה, לפי הראיות שנאספו כך שהמידע החדש מכרסם גם בכיווני החקירה בפרשה. עם זאת, אם ייאסף מידע חדש, החוק מאפשר לפרקליטות לשוב ולהעמיד את פליסיאן לדין, שכן טרם התקיימה הקראה בתיק.

חגי פליסיאן לפני שחרורו למעצר בית, 26 בפברוארצילום: מוטי מילרוד

עו"ד יאיר רגב, המייצג את עד המדינה, שהסכים לביטול במסגרת השימוע שנערך אמר לאחר פגישתו עם ממלאת מקום פרקליטת מחוז תל אביב, נאוה שילר: "אני סבור שמשטרת ישראל לא יכולה להסתתר מאחורי עד בעייתי שמלכתחילה אסור היה לה להסתמך עליו". רגב מתח ביקורת על התנהלות המשטרה בחקירת הפרשה וההסתמכות על עד המדינה והוסיף כי "קיים חשש שהחוקרים מיהרו כמוצאים שלל רב אחרי גרסת אדם שלא היה במקום האירוע ומסוכן היה לבסס את הראיות בתיק הדגל על דבריו ועל פעולותיו. אני מפציר במשטרת ישראל שלא לזנוח את הטבע במועדון הבר־נוער ולהמשיך בחקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ