חרדי שכינה חיילת "פרוצה" הורשע בהטרדה מינית

ב-2011 נסעו השניים בירושלים כאשר שלמה פוקס תקף את החיילת שהתערבה לטובת אשה שהודרה מקדמת כלי הרכב. השופטת דחתה הטענה שמדובר ב"זוטות"

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

שופטת בית המשפט השלום בירושלים, חגית מאק־קלמנוביץ', הרשיעה היום (חמישי) את שלמה פוקס, חרדי תושב שכונת נווה יעקב בעיר, בעברה של הטרדה מינית לאחר שקרא לחיילת דורון מטלון "פרוצה" - לאחר שהתערבה בוויכוח על הפרדה בין נשים לגברים באוטובוס בבירה.

האירוע התרחש בדצמבר 2011. לפי כתב האישום, פוקס ביקש מאשה שנסעה באוטובוס שלא לעבור לחלק הקדמי, בו יושבים הגברים, על מנת לשלם לנהג. בשלב זה התערבה החיילת שהעירה לו שנשים יכולות לנסוע היכן שירצו. בתגובה ענה לה פוקס: "מי שאל אותך פרוצה, תלכי אחורה. את עומדת בין אברכים וזו בושה".

פוקס, מצדו, אמר בבית המשפט כי יש לזכותו בין היתר משום שמדובר ב"זוטי דברי". השופטת דחתה את דבריו וכתבה כי "טענה זו אינה יכולה להתקבל. זאת הן בשל החומרה היחסית שיש בדברים שנאמרו כלפי המתלוננת, הלבנת פניה קבל עם ועדה, ללא התנצלות וללא הבעת חרטה. הן בשל העובדה שהנאשם פעל כחלק מתופעה חברתית של יחס לנשים בקווי המהדרין בפרט ובמרחב הציבורי בכלל".

דורון מטלון, ב-2011צילום: אמיל סלמן

מטלון, תושבת ירושלים, סיפרה אחרי המקרה ל"הארץ" כי זו לא היתה הפעם הראשונה בה היא הותקפה, שכן קו 49 א' נחשב לכזה שבו הנשים יושבות מאחור. עם זאת, היא מעדיפה לנסוע בו משום ש"הקווים האחרים עושים המון סיבובים, זה הקו הכי מהיר". לדבריה, "עליתי בבוקר על הקו, לא רציתי לשבת מאחור, גם בגלל העיקרון וגם כי לא היה שם מקום. תמיד מחניק בירכתי האוטובוס. הכל עבר בסדר, כמעט הגעתי לתחנה שלי, ואז עלו הכרטיסנים. לי יש חוגר אז לא ביקשו ממני להראות כרטיס.

"בשלב כלשהו אחת הנוסעות הגיעה לכרטס בתחילת האוטובוס, אשה חילונית, ואז כדי לתת לה לעבור נעמדתי. האברך שעמדתי מעליו אמר לכרטיסנית: 'את לא צריכה לבוא קדימה... אשה לא צריכה לעבור לצד הזה של האוטובוס'. ואז הוא פנה אלי – 'גם את חיילת, תעברי אחורה', ואז הוא קרא לי: 'פרוצה'".

מטלון ציינה אז כי היו מסביב אברכים נוספים שהצטרפו אליו, וארבעה אחרים צעקו עליה. "האוטובוס היה עמוס נורא, התחילה המולה. צעקו לי 'שיקסע', 'זונה', 'את מופקרת בגלל זה שאת יושבת ליד אברכים'. הרגשתי ממש מאוימת, נהייתה המולה מטורפת. צרחתי לכרטיסן שיבוא מהר, שני הכרטיסנים הגברים רצו מהר לעברי. הם הזיזו אותו ממני ואמרו 'למה אתה צועק, היא חיילת', אבל הוא המשיך להשתולל".

שלשום זכתה מטלון בתואר "נערת ישראל" בטקס מלכת היופי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ