בית המשפט: נערים שכינו שוטר "הומו" לא העליבו עובד ציבור

הנערים נעצרו על ידי השוטר אך חמקו מהניידת החוצה. השופטת זיכתה אותם מאשמת הפרעה לשוטר במילוי תפקידו מאחר ונעצרו שלא כדין

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

שני נערים מבית שאן שכינו שוטר "הומו" עוכבו על ידי שוטרים בחשד ל"העלבת עובד ציבור". לאחר שהוכנסו לניידת המשטרה, נמלטו הנערים ומשנתפסו הועמדו לדין באשמת הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. שופטת בית המשפט לנוער בנצרת קבעה כי לא מדובר ב"העלבת עובד ציבור", ולכן גם עיכוב הנערים בוצע שלא כדין. לפיכך, פסקה השופטת כי יש לזכות אותם.

פסק הדין שניתן לאחרונה עוסק באירוע שהתרחש לפני שלוש שנים. שני שוטרים נקראו לאחת השכונות בבית שאן בעקבות תלונה על רעש. כשהגיעו ראו אדם מרעיש עם מפוח מוטורי. לאחר שביקשו ממנו להפסיק את הרעש, כינו שני הנאשמים את אחד השוטרים "הומו". בעקבות זאת, הודיע השוטר השני לשני הנערים כי הם מעוכבים והורה להם להיכנס לניידת.

לאחר שהשניים הוכנסו לניידת החלו אנשים שהיו במקום לקלל את השוטרים ולזרוק אבנים על כלי הרכב המשטרתי. נער שהיה בסמוך פתח את דלת המכונית, ושני העצורים נמלטו מהמקום.

לטענת השניים, הם נמלטו מאחר שאחד השוטרים ריסס עליהם גז פלפל שגרם להם לחוש מחנק וכן מחשש לשלומם בשל השלכת האבנים על הניידת. השוטרים טענו כי ריססו את הגז רק לאחר שהשניים יצאו מהניידת.

בהחלטתה קבעה שופטת בית המשפט לנוער בנצרת, אילנית אימבר, כי השוטרים נקראו על מנת להפסיק מפגע של רעש ובמקום זה בחרו להתמקד בעלבון אישי שהופנה כלפי אחד מהם. השופטת הוסיפה כי "טרם הכנסת קטין לתוך ניידת משטרה, תוך הגבלת חירותו, צריך שהסיבה לכך תהיה בגין איסור אשר עלול לסכן את שלומו או ביטחונו של אדם, ביטחון הציבור, או ביטחון המדינה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ