מטפלת מהשרון חשודה שאחזה בחוזקה בתינוק בן חצי שנה וגרמה לפציעתו

המטפלת סיפרה בחקירתה כי כשהאכילה את התינוק הוא החל להיחנק ואיבד את הכרתו. הפעוט אושפז במצב קשה בבית החולים שניידר בפתח תקווה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

תינוק כבן חצי שנה מרעננה אושפז אתמול (רביעי) במצב קשה בבית החולים שניידר בפתח תקווה, והמטפלת שלו נעצרה הבוקר בחשד שאחזה בו בחוזקה וגרמה לפציעתו.

בבדיקות שעבר התינוק התברר כי הוא סובל מדימום בראשו, והוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ. מדור החקירות במשטרת כפר סבא, בפיקודו של רב פקד שי גז, גבה עדויות מהוריו של התינוק והבוקר זימן לחקירה את המטפלת שלו, תושבת אזור השרון בת 58.

בבדיקת האירוע נמצא כי בשעה שהמטפלת האכילה אתמול את הפעוט הבחינה שהוא אינו מגיב, נחנק ומאבד את הכרתו. על פי החשד, היא אחזה בו וניסתה למנוע ממנו להיחנק. אחד השכנים ששמע את צעקותיה הזמין אמבולנס שפינה את התינוק לבית החולים.

אחרי חקירת המטפלת החליטה המשטרה לעצור אותה ולהביאה בקרוב לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה.

בשנים האחרונות ניכרת עלייה הדרגתית במספר הדיווחים על התעללות והזנחה. סקר שערך מכון חרוב מצא כי משנת 2009 ל-2010 חלה עלייה של 12% בדיווחים לשירותי הרווחה בישראל. עם זאת, אנשי המקצוע מסכימים כי קשה מאוד לאתר את המקרים. איגוד רופאי המשפחה התריע בשנה שעברה בנייר עמדה של כוח המשימה הישראלי לקידום בריאות ורפואה מונעת כי בישראל קיימים "קשיים באיתור, באבחון, בהפניה או בפנייה עצמית לרשויות טיפול ואכיפה", כפי שפורסם ב"הארץ". בנוסף, יש תמימות דעים כי הדיווחים על פגיעה בילדים הם חלקיים. לפיכך, ניתן להסיק כי העלייה המדווחת היא רק קצה הקרחון של תופעת הפגיעה בילדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ