גל הפשיעה |

פצוע קל עד בינוני בפיצוץ פלילי בנתניה

גבר המזוהה כפעיל בארגון פשיעה נפצע בפיצוץ באזור התעשייה בנתניה. במשטרה חושדים שהיה מעורב בניסיונות חיסול של בני משפחת אבוטבול

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ניסיון חיסול נוסף בעולם הפשע הסתיים אחר הצהריים (חמישי) עם פציעתו באורח קל עד בינוני של העבריין אייל סופר. סופר נפגע בפיצוץ מטען שהוצמד למכוניתו. מקרה זה מצטרף ל-22 התנקשויות או ניסיונות התנקשות ברחבי הארץ בחודשים האחרונים.

סופר מוכר היטב למשטרה וכבר ניצל לפני ארבע שנים מניסיון חיסול. הוא היה מזוהה בעבר עם העבריין ריקו שירזי אולם בשנים האחרונות הוא פעל גם עם ארגוני פשיעה נוספים, בעיקר עם ארגון הפשיעה של משפחת קראג'ה.

בעבר הוא נעצר יחד עם עבריינים נוספים בחשד לניסיון חיסול של צ'רלי אבוטבול וברצח פרנסוואה אבוטבול. במשטרה טענו היום שסופר מסוכסך עם אנשים רבים ויש יותר מכיוון אחד של חקירה.

זירת הפיצוץ, הערבצילום: תומר אפלבאום

לזירה הגיעו כוחות גדולים של משטרה ממחוז מרכז, וגם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. השר הודה בשיחה עם כתבים כי "כל עוד אין מידע מוקדם, לא ניתן לעצור פיגועים מהסוג הזה". הוא הוסיף כי ישנם צעדים מתוכננים כחלק מהמלחמה במשפחות הפשע, ביניהם חוקים עתידיים ושינויים טכנולוגיים אותם הגדיר "דרמטיים". לאחר הערכת מצב של הכוחות בשטח הוחלט להעביר את החקירה לאחריות היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל).

בפברואר דווח ב"הארץ" כי מתוך 20 התנקשויות שאירעו בחודשים האחרונים ברחבי הארץ, טרם פוענח מקרה אחד. שיחות עם קצינים מעלות מספר סיבות אפשריות לקושי של המשטרה להגיע לארגוני הפשיעה: מינויים לא מתאימים, כשלים מקצועיים, סדר עדיפויות לקוי, שינויים במפת הפשיעה וענישה קלה לעבריינים. 

למרות הנתונים, נראה כי בכירי המשטרה אינם מודאגים. מפכ"ל המשטרה, רב־ניצב יוחנן דנינו, השתתף בתחילת החודש בדיון בוועדת הפנים של הכנסת בעניין גל הפשיעה בישראל. "אין לי ספק בכלל שבראיה היסטורית התקופה האחרונה תיחשב מהיותר מוצלחות של משטרת ישראל", אמר דנינו בדיון. "לכן אני אומר לכל המלעיזים, לכו ללמוד את העובדות. אנחנו ארגון רציני ומקצועי עם יעדים ברורים". בתגובה אמר לו ח"כ משה פייגלין (הליכוד־ביתנו): "התחושה שקיבלתי היא שיש פיל ענק במרכז החדר ואתה לא מסוגל לראות אותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ