עבריין מוכר ומנהל בכיר בליגת העל נעצרו בחשד לסחיטה באיומים

העבריין איתן חייא והמנהל הבכיר נעצרו יחד עם שבעה חשודים נוספים, בחשד שנהגו לסחוט באלימות בעלי עסקים וקבלנים באמצעות אנשי קש

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה עצרה הבוקר (שני) את העבריין איתן חייא ומנהל בכיר בליגת העל בכדורגל בחשד לסחיטה באיומים של בעלי עסקים וקבלנים. זאת לאחר חקירה סמויה, שניהלה ימ"ר תל אביב בחודשים האחרונים. בנוסף, עורך דין מוכר זומן לחקירה. 

שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב ואנשי יחידת יהלום של רשות המיסים, פשטו היום בשעות הבוקר על 20 בתי חשודים, לאחר חקירה סמויה שנמשכה זמן רב שעניינה עבירות סחיטה באיומים בכוח, תקיפה, שימוש באמצעי לחימה והלבנת הון. בעקבות החקירה, נעצרו תשעה חשודים ו-11 עוכבו לחקירה. מחר יובאו להארכת מעצר החשודים בפרשה.

מדובר בפרשה שבמרכזה עומד עבריין הבכיר חייא, שפעל יחד עם אחרים כדי לסחוט אנשי עסקים בהם בעלי אולם שמחות, מסעדנים וקבלנים. המשטרה גם עצרה מנהל קבוצה מליגת העל שעל פי החשד היה שותף של חייא, והשניים השתלטו על אולם שמחות, תוך איומים. 

כמו כן, החקירה מגלה כי חייא נהג לפנות לאנשים הקרובים אליו, כדי שייכנסו לעסקים כשותפים. עם זאת, בעל העסק לא ידע שחייא עומד מאחורי הכסף. לאחר חתימת השותפות והפעלת העסק, חייא היה טוען בפני הבעלים שהוא זה שעומד מאחורי ההשקעה, וכי הוא אינו מרוצה מהסכומים שהעסק מכניס לכיסו. הוא ואנשיו היו דורשים חלק גדול יותר מזה שנחתם בחוזה, ובמקרה שבעל העסק לא היה מוכן לזה, החלה מסכת איומים קשה.

אחד האנשים שעל פי החשד עזב את הארץ בעקבות האיומים הוא הבעלים של אולם שמחות גדול ביפו. מנהל קבוצת הכדורגל וחייא החלו לאיים על בעל האולם והפעילו כנגדו אלימות קשה במטרה להוציא אותו מהעסק.

החשודים סחטו גם קבלנים בצורה די דומה. איש קש מטעמו של חייא היה מצטרף כשותף כבר בזמן רכישת הקרקע. בזמן שהבתים היו מוצעים למכירה, היה מגיע חייא ודורש יותר כסף בטענה שהוא המשקיע ומכירת הדירות לא הניבה את הרווחים שהוא חשב לקבל. בשיטה זו סחט שני קבלנים. חלק משיטות ההפחדה כללו גם ירי וזריקת רימוני רסס על בתי אנשי העסקים.

חייא הוא יעד של המשטרה כבר שנים רבות. בעבר היה ידוע כמי שפועל יחד עם ארגון הפשיעה של עמיר מולנר, אולם בשנים האחרונות החל לעבוד באופן עצמאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ