ביהמ"ש אוסר לפרסם את שמו של עד המדינה לשעבר בתיק הבר נוער

שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב דחה את בקשת "הארץ" ואמר כי "אם יפורסם שמו, קיימת סכנה ממשית לחייו"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ציון קאפח, דחה הבוקר (שלישי) את בקשת "הארץ" להתיר לפרסום את שמו של עד המדינה לשעבר בתיק הבר נוער.

קאפח אמר בבית המשפט כי "העד מאוים ולא על ידי הפליסיאנים. אם יפורסם שמו, קיימת סכנה ממשית לחייו". קפאח דחה את טענת "הארץ", שהוצגה על ידי עורכת הדין ליאת ברגמן־רביד ממשרד ליבליך־מוזר, לפיה הציבור כבר יודע את זהותו של האיש, לרבות יריביו של העד. "אינני מכיר כל שיקול וכל טיעון היכול לעמוד כנגד המסמך המודיעיני שהוצג לי", כתב השופט ואף הציע לערער על החלטתו בפני בית המשפט העליון.

לטענת "הארץ", צו איסור הפרסום אינו עולה בקנה אחד עם ההלכה הפסוקה, בין היתר בהסתמך על פסיקת בית המשפט העליון בעניין תת-ניצב אפרים ברכה. אז התיר העליון לבקשת "הארץ" לפרסם כי כי המדינה פיצתה עבריין לאחר שברכה התרשל בתפקידו, אף שהמדינה טענה כי הפרסום עלול לסכן את חייו של העבריין.

במסגרת הדיון שהתקיים היום בבית המשפט, קאפח הורה כי חוקר מטעם המחלקה לחקירות שוטרים ישמע את תלונתו של העד עד מחר בשעה שתיים. זאת, לאחר שהתברר שהפרקליטות סירבה להעביר את חומר החקירה בתיק לסנגורו של העד, עורך הדין יאיר רגב, מחשש שייחשף לחומר החקירה בטרם ימסור תלונתו. לטענת העד, השוטרים שהפעילו אותו רקמו עמו תוכנית להפללת חגי פליסיאן.

במהלך חקירתו בחשד לבידוי ראיות, העד שמר על זכות השתיקה וכעת הוא מבקש למסור את גרסתו בפני המחלקה לחקירות שוטרים. לפני הדיון אמר העד לנציגי כלי התקשורת ביחס לכתב האישום נגדו, כי "כל מה שנעשה, נעשה בחסות המשטרה. כל מה שעשיתי היה על דעת ימ"ר (היחידה המרכזית) תל אביב".

כתב האישום נגד העד, שהוגש בשבוע שעבר, מייחס לו עבירות של בידוי ראיות, שיבוש הליכי משפט וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. קודם לכן הודיעה הפרקליטות על ביטול הסכם עד המדינה עמו ועל ביטול כתב האישום שהוגש נגד חגי פליסיאן, שאותו הפליל העד לשעבר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ