המשטרה הדיחה את השוטר שחקר את אשתו של יעקב טייטל

רבקה טייטל, שנחקרה כדי לאמת את האליבי של בעלה בפרשת הבר־נוער, טענה כי החוקר קילל אותה. לפי ההסדר שהושג, היא תפוצה ב-35 אלף שקל

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

המשטרה הגיעה השבוע לפשרה בתביעה שהגישה נגדה רבקה טייטל, אשתו של יעקב (ג'ק) טייטל, שנחקרה בחשד למעורבות ברצח בבר־נוער. במסגרת ההסדר שהושג, חוקר בימ"ר תל אביב יעזוב את תפקידו וטייטל תזכה לפיצוי מהמדינה בסכום של 35 אלף שקל.

בכתב התביעה שהגישה טייטל באפריל 2013, באמצעות עו"ד איתמר בן גביר ועו"ד אסתר ויינשטיין־הרפז, נטען כי במהלך חקירתה בתיק הרצח בבר־נוער, אליה זומנה כדי לאמת את האליבי של בעלה (שהודה בתחילה ברצח ואחר כך חזר בו) - החוקר פעל באופן פסול, הטריד את טייטל והתבטא בצורה חמורה, ניבל את פיו ואף קילל אותה, וכל זאת על מנת ללחוץ עליה להודות כי היתה מעורבת באירוע.

טייטל דרשה פיצויים מהמשטרה ומהשוטר שחקר אותה, ועורכי דינה אף ביקשו שהמשטרה תציג לבית המשפט את ההקלטה המתעדת את חקירתה.

רבקה טייטל בדיון להארכת מעצרו של בעלה, ב-2009צילום: מוטי קמחי

בעקבות משא ומתן בין הצדדים, בו השתתפו התובעת, החוקר וסנגוריו - עו"ד מוריה צ'רקה, מנהלת מדור אזרחי בפרקליטות ירושלים ועו"ד משה וילינגר, הובהר כי המדינה רואה בחומרה את ההטרדה. השוטר הביע את התנצלותו, אמר שהוא מבין את משמעותם החמורה של הדברים שאמר, וסיפר כי האירוע התרחש בין היתר לאור הלחץ הכבד בו היו שרויים שוטרי ימ"ר תל אביב בעקבות האירוע בבר־נוער.

בעקבות זאת, חתמו הצדדים על הסדר הפשרה, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים. השוטר התחייב לעזוב את המשטרה ולא לחזור לשירות עד לאוקטובר 2015. כמו כן, סוכם על פיצוי כספי שכאמור יועבר לידיה של רבקה טייטל.

רבקה טייטל אמרה בתגובה לחתימת הסדר הפשרה כי "מי שהיה צריך לתת את הדין נתן אותו בסופו של יום. כשבחרתי לפתוח את הנושא היה לי חשוב שמה שקרה לי לא יקרה לבנות אחרות, ושהן יעזו לספר אם קרה להן מקרה דומה, כדי גם הן וגם המשטרה ידעו שיש דין ויש דיין".

יעקב טייטל. אשתו נחקרה כדי לאמת את האליבי שלו בפרשת הרצח בבר-נוערצילום: מוטי קמחי

עו"ד בן גביר הוסיף כי "מעבר לפיצוי שגברת טייטל קיבלה, אני מקווה שהמסר יופנם ושכל שוטר יבין שאם הוא יטריד נחקר או נחקרת, אפילו בצורה מילולית, הוא עשוי לעזוב את תפקידו". לדבריו, "אנחנו נילחם על זכויותיהם של נחקרים ועצורים ועל המשטרה לזכור שזכויות האדם לא נעצרות בחדרי החקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ