המתלוננת נגד השר נבדקה בפוליגרף פעמיים - התוצאות סותרות

לפי הגרסה שמסרה המתלוננת למשטרה, השר הופיע בפניה בעירום וביקש ממנה לקיים עמו יחסי מין. השר אמר אתמול כי הוא לא מכיר כל תלונה נגדו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המתלוננת נגד השר הבכיר הגישה תלונה במשטרה בשל עבירת מין שהשר ביצע בה, לכאורה, לפני 15 שנה בעת שעבדה בלשכתו. במשטרה בודקים כעת אפשרות שישנן מתלוננות נוספות, בין היתר מכיוון שחוק ההתיישנות, גם בעבירות אינוס, חל לאחר עשר שנים.

השר אמר כי הוא לא מכיר תלונה כלשהי נגדו או סיפור על התנהלות לא ראויה מצדו. מקורבים לשר העריכו אתמול שהפניה למשטרה נועדה לחבל במהלכים שהוא שקל לבצע בתקופה הקרובה. 

קרוב משפחתו של השר הגיב בסטטוס בפייסבוק על התלונה שהוגשה נגדו, וכתב כי מאחורי התלונה עומד "פוליטיקאי עסקן שמנסה להפליל יריב פוליטי באונס [...] כשפוליטיקאים עסקנים שאין להם הישג אחד מלבד ההתחמקות מכתבי אישום ושוחד לח"כים, מחליטים להפיץ קמפיין שקרי הזוי ומשמיץ נגד האדם הכי ישר ומוכשר במערכת הפוליטית, רק כי לאחרון יש סיכוי לזכות בפוזיציה שהם זוממים עליה, הרשלנות שלהם תביא לחשיפת האמת ולאפקט בומרנג, שאם לא יכניסם לכלא – יבטיח להם אכסניה בגיהינום. העם לא עד כדי כך מטומטם – לא בטיימינג ולא בשקרים ולא ברשלנות של ההפללה". לאחר מכן הסיר קרוב המשפחה  את הסטטוס מפייסבוק. 

לפי הדברים שמסרה המתלוננת למשטרה, לפני 15 שנה, ביקש ממנה השר להגיע עם מסמכים הקשורים לעבודתם למלון בירושלים, בו התאכסן באותו ערב. כאשר פתח את דלת חדרו, השר היה לבוש בחלוק בלבד ובעת שישבו בחדר החל השר לרמוז למתלוננת רמיזות בעלות גוון מיני אשר התייחסו למראה החיצוני.

מליאת הכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

לדברי המתלוננת, היא חשה שלא בנוח מהסיטואציה וניגשה לחדר השירותים. כאשר יצאה חיכה לה השר כשהוא שוכב על המיטה בעירום. לדברי המתלוננת, ביקש ממנה השר לקיים עמו יחסי מין, אך היא התחמקה בתואנות שונות. לאחר מכן ביקש ממנה השר לבצע בו מין אוראלי. לטענת המתלוננת היא עשתה כבקשתו ולאחר מכן עזבה את החדר. שבועות ספורים לאחר המקרה עזבה המתלוננת את תפקידה במשרדו של השר.

כתבת הפלילים הדס שטייף פרסמה הבוקר קטע מדבריה של המתלוננת, בה היא מתייחסת לפעם אחת שבה התקשר אליה השר, סיפר לה שהוא ישהה באותו לילה במלון בירושלים וביקש ממנה שתבוא אליו. 

"הגעתי למלון ונכנסתי לחדר שלו", סיפרה המתלוננת נ' לגל"צ, "הוא ישב על המיטה הרחוקה וביקש ממני לבוא לשבת לידו. הוא אמר לי שאני הולכת לשנות לו את החיים. אמרתי מה זאת אומרת. הלכתי לשירותים וכשיצאתי מהשירותים הוא כבר לא היה על אותה מיטה. היה חדר נוסף, והוא שכב שם רגל על רגל עם החלוק. הוא אמר לי: בואי תצטרפי. הייתי מאוד מבוהלת. היתה תחושה כל כך לא נוחה".

עו"ד אורנה ששון סיפרה בגל"צ כי היתה בקשר עם המתלוננת כמה ימים לאחר המקרה. לדבריה, "הסברתי לה שהמעשים חמורים מאוד ומהווים עבירה. לפני 15 שנה היחס שמתלוננות קיבלו היה אחר", מסבירה ששון. "אז זה היה דבר מאוד חריג, נשים בקושי התלוננו, והן עברו מסע מאוד קשה. הצגתי בפניה את כל הקשיים שהיא עומדת לעבור". 

ביוזמת גלי צה"ל, נשלחה נ' לשתי בדיקות פוליגרף. בבדיקה הראשונה גוללה את גרסתה לאירועים - שנמצאה אמינה. לעומת זאת, בבדיקה נוספת שנערכה אתמול התקבלו תוצאות סותרות: "בנוגע לטענה כי קיימה מגע מיני עם השר - הראה הפוליגרף את התוצאה 'נוטה לשקר'", ו"בנוגע לטענה כי נעתרה לבקשה לקיים מגע מיני עמו מתוך חשש שתיפגע, נמצאה תשובתה שקרית". 

עוד פורסם בגל"צ כי המתלוננת נמצאה דוברת אמת כאשר טענה שלא עומדים מאחוריה מניעים זרים או גורמים בעלי עניין לפגוע פוליטית בשר. בנוסף, המתלוננת אמרה אמת כאשר שללה את האפשרות כי האירועים התרחשו במסגרת רומן עם השר. החומרים מהבדיקות הועברו לפרקליט המדינה וליועץ המשפטי לממשלה, על מנת שיכריעו האם יש לפתוח בחקירה פלילית נגד השר. בין היתר יבדקו השניים את תחולת חוק ההתיישנות על העבירה. 

כפי שפורסם אתמול, לשכת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והמשטרה בודקות תלונה על עבירות מין שביצע לכאורה שר בכיר בממשלה. הבדיקה מתבצעת בעקבות תלונה של אשה שעבדה בעבר תחת השר הבכיר. במשרד המשפטים מאשרים כי ללשכת היועץ המשפטי הגיעה לפני שבוע תלונה על עבירות מין שביצע לכאורה שר בממשלה ומידע זה נבדק כעת על ידי לשכתו של וינשטיין. המקרה דווח לראשונה אתמול (ראשון) על ידי הכתבת עדי מאירי בקול ישראל.

בימים האחרונים התקיים מפגש התייעצות בראשות וינשטיין, בו השתתפו פרקליט המדינה שי ניצן, המשנה ליועץ המשפטי לעניינים פליליים רז נזרי, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פלילייים, אלי אברבנאל וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי. בלשכת וינשטיין בוחנים את גרסת המתלוננת. בשלב זה נבדקים הן אמינותה של המתלוננת והן התקופה שבה בוצעו לכאורה המעשים, מחשש שעל המעשים חלה התיישנות.

על פי החוק, הסמכות לפתוח בחקירה פלילית נגד שר מכהן מצויה בידי היועץ המשפטי לממשלה, במקרה שמוגשת תלונה נגדו.

השתתף בהכנת הידיעה: יהונתן ליס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ