משטרת ישראל ומשרד היועץ המשפטי לממשלה בודקים את עדותה של אשה הטוענת כי שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, הטריד אותה לכאורה בעת שעבדה כפקידה במשרד המדע לפני כ-15 שנה. על פי החוק, חלה התיישנות על עבירות מין כעבור עשר שנים, על כן מנסים כעת במשטרה לברר אם ישנן מתלוננות נוספות נגדו – בטרם יוחלט אם להמשיך בבדיקה.

מלשכת השר נמסר בתגובה כי "סילבן לא מכיר תלונה או סיפור כזה". מקורביו של השר טוענים כי הפנייה המאוחרת לרשויות נועדה לחבל במכוון בהתמודדותו הצפויה לנשיאות המדינה.

במשרד המשפטים אישרו אמש כי התלונה הגיעה ללשכת היועץ וכי המידע נבדק כעת על ידי אנשיו. בימים האחרונים התקיים מפגש התייעצות בנושא בראשות היועץ יהודה וינשטיין ובו השתתפו פרקליט המדינה שי ניצן, המשנה ליועץ המשפטי לעניינים פליליים רז נזרי, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, אלי אברבנאל וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי. על פי החוק, הסמכות לפתוח בחקירה פלילית נגד שר מכהן מצויה בידי היועץ המשפטי לממשלה.

סילבן שלום בכנס שדרות, בשבוע שעברצילום: רז צילום

כתבת הפלילים הדס שטייף פרסמה הבוקר בגל"צ קטע מוקלט מדבריה של המתלוננת. "הגעתי למלון ונכנסתי לחדר שלו", סיפרה נ' לגל"צ, "הוא ישב על המיטה הרחוקה וביקש ממני לבוא לשבת לידו. הוא אמר לי שאני הולכת לשנות לו את החיים. אמרתי מה זאת אומרת. הלכתי לשירותים וכשיצאתי מהשירותים הוא כבר לא היה על אותה מיטה. היה חדר נוסף, והוא שכב שם רגל על רגל עם החלוק. הוא אמר לי: בואי תצטרפי. הייתי מאוד מבוהלת. היתה תחושה כל כך לא נוחה". לטענתה, בהמשך התפשט וביקש ממנה לבצע בו אקט אוראלי. היא נענתה לו, לדבריה, ויצאה מהחדר. על פי העדות שנמסרה לידי אנשי היועץ המשפטי, שבועות ספורים לאחר המקרה היא עזבה את תפקידה במשרד.

עו"ד אורנה ששון סיפרה בגל"צ כי היתה בקשר עם המתלוננת כמה ימים לאחר המקרה. לדבריה, "הסברתי לה שהמעשים חמורים מאוד ומהווים עבירה. לפני 15 שנה היחס שמתלוננות קיבלו היה אחר", מסבירה ששון. "אז זה היה דבר מאוד חריג, נשים בקושי התלוננו, והן עברו מסע מאוד קשה. הצגתי בפניה את כל הקשיים שהיא עומדת לעבור".

ביוזמת גלי צה"ל, נשלחה נ' לשתי בדיקות פוליגרף. בבדיקה הראשונה גוללה את גרסתה לאירועים ונמצאה, לפי הדיווח בגל"צ, דוברת אמת. לעומת זאת, בבדיקה נוספת שנערכה לה התקבלו תוצאות סותרות: "בנוגע לטענה כי קיימה מגע מיני עם השר - הראה הפוליגרף את התוצאה 'נוטה לשקר'", ו"בנוגע לטענה כי נעתרה לבקשה לקיים מגע מיני עמו מתוך חשש שתיפגע, נמצאה תשובתה שקרית". עוד פורסם בגל"צ כי המתלוננת נמצאה דוברת אמת כאשר טענה שלא עומדים מאחוריה מניעים זרים או גורמים בעלי עניין לפגוע פוליטית בשר. בנוסף, נמצאה דוברת אמת, לכאורה, כאשר שללה את האפשרות כי האירועים התרחשו במסגרת רומן.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ