ביהמ"ש: יש לפנות את תחנת המשטרה בנתיבות בתוך חודשיים

השופט קיבל את טענות העירייה כי חלק מהמבנה הוקם ללא היתר והמשטרה לא שילמה שכר דירה. מקור במשטרה: העברת התחנה תפגע בתושבי העיר

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

בית משפט השלום באשדוד הורה לפנות את תחנת המשטרה בנתיבות עד האחד ביוני. השופט אריאל ברגנר קיבל בכך את טענות עיריית נתיבות בתביעה שהגישה נגד משטרת ישראל ומשרדי ביטחון הפנים והאוצר, ולפיהן חלק ממתחם התחנה בעיר נבנה ללא היתר ומיקומה בלב שכונת מגורים אינו הולם.

הסכסוך בין עיריית נתיבות למשטרה נמשך יותר מעשור. ב-2011, לאחר שהצדדים לא הגיעו לפשרה, תבעה העירייה את המשטרה, בין היתר, על כך שאינה משלמת שכר דירה בעבור מבנה התחנה. מקור בעירייה ציין עם הגשת התביעה כי אנשיה ביקשו מהמשטרה לפנות את המבנה אך נתקלו בסירוב. כעת מבקשים במשטרה לאפשר להם להישאר במבנה עד 2017, אז עתידה להיבנות בעיר תחנה חדשה שהתקציב לה כבר אושר.

אם התחנה לא תוכל להמשיך ולפעול במבנה הנוכחי, שירותיה יועברו לערים בסביבה, ככל הנראה לאופקים או לשדרות, ובמשטרה אומרים כי תושבי נתיבות ייפגעו מכך. "תושב נתיבות שירצה להגיש תלונה יצטרך לנסוע עד אופקים או שדרות, וקל וחומר שזמן התגובה עלול להיות אטי יותר, עד לבואם של שוטרים לזירה", אמר מקור במשטרה.

השופט ברגנר מתח אתמול (שלישי) ביקורת על התנהלות המשטרה והמשרד לביטחון הפנים, וכתב כי הם "שגו שגיאה חמורה כשניסו להטיל רפש בעירייה, שמתחננת ממש במשך שנים רבות למציאת פתרון הוגן שיסדיר את המצב הבלתי אפשרי שנוצר כאשר הנתבעים יושבים בנכס שלא כדין, ללא כל זכות, בבעיות בטיחות רבות ומטרדים רבים". עוד כתב כי "חמור עד מאוד הדבר כאשר הנתבעים, המהווים את חוד החנית של רשויות השלטון והגופים האמונים על שמירת החוק, למעשה מתעלמים ממנו לחלוטין".

במשרד לביטחון הפנים ובמשרד האוצר, המנהל את הדיור הממשלתי, שוקלים לערער על ההחלטה. מנגד הצהיר ראש העיר נתיבות, יחיאל זוהר, כי הפסיקה ניתנה לטובת התושבים ולטובת המשטרה, שתדמיתה נפגעה שלא בצדק. "לתושבי נתיבות מגיעה תחנת משטרה ראויה", אמר, "מציאות זו לא היתה מתקיימת במרכז הארץ".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ