יריות נורו לעבר מכונית פרקליטו של חגי פליסיאן

רכבו של עו"ד משה יוחאי הושחת זו הפעם השנייה בשבועיים האחרונים. יוחאי: "מאז פרשת הבר-נוער, זה כל מה שאני מקבל"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

אלמונים ירו אתמול (שלישי) כמה קליעים לעבר מכוניתו של עו"ד משה יוחאי, סניגורו של חגי פליסיאן אשר המדינה ביטלה את כתב האישום נגדו בפרשת הבר נוער.

כפי שפורסם בערוץ 2 הערב (רביעי), הירי התבצע בשעה שיוחאי שהה בביתו בהוד השרון. יוחאי שמע את קולות הירי ויצא אל החניה, שם הבחין כי שלושה קליעים פגעו בגוף המכונית ובשמשות. כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום החלו בחקירת המקרה.

עו"ד יוחאי אמר לערוץ 2: "מאז פרשת הבר-נוער, זה כל מה שאני מקבל". לפני כשבועיים הושחת רכבו באותו מקום, יממה בלבד לאחר הודעת הפרקליטות כי היא חוזרת בה מהאישומים נגד פליסיאן. במקרה הקודם נוקבו צמיגי מכוניתו של יוחאי וכן נופצו השמשות ברכב באמצעות אבן, אשר נמצאה בתוך הרכב. 

מימין: עו"ד משה יוחאי. שני משמאל: חגי פליסיאן ביום שחרורו למעצר בית בפברוארצילום: מוטי מילרוד

"לא ייתכן שכשמבוטל כתב אישום יש שנאה כה גדולה כלפי מי שהיה הנאשם ובוודאי שלא כלפי סניגורו", אמר יוחאי הערב. הוא הוסיף כי הוא "קורא למשטרה לבדוק היטב ביצע את המעשה הזה ולבחון האם יש לו קשר למקורביו של עד המדינה, אשר כעת מוצא עצמו בפני כתב אישום". 

בסוף פברואר האחרון, ולאחר ששהה במעצר כמעט תשעה חודשים, שוחרר פליסיאן למעצר בית בעקבות מידע חדש שהגיע לפרקליטות, שעליו מוטל צו איסור פרסום, המטיל דופי במהימנות של עד המדינה. בעקבות המידע החדש, נעצר העד ובוטל עמו הסכם עד המדינה. 

בהודעת הפרקליטות לאחר החזרה מכתב האישום נמסר כי "תפקידן של הפרקליטות והמשטרה הוא להוציא את הצדק לאור, ולא להביא להרשעת נאשמים בכל מחיר. לפיכך, רשויות התביעה והחקירה נוהגות לבחון את מצב הראיות בכל שלבי ההליך המשפטי, ואם נמצא בשלב מסוים כי הראיות התערערו עד כדי שאינן מקימות "סיכוי סביר להרשעה", הן מחויבות לחזור בהן מכתב האישום. כך אירע גם במקרה הנוכחי". עוד נמסר כי "חקירת פרשת ה"בר נוער" תימשך במלוא עוצמתה, וייעשה כל מאמץ להביא לפענוח הרצח".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ