שולה זקן והפרקליטות הגיעו לעסקת טיעון בנוגע לפרשת הולילנד

על פי העסקה, זקן תעיד שוב נגד אולמרט, תודה בקבלת שוחד ותרצה 11 חודשי מאסר . הפרקליטות תבקש לדחות את הכרעת הדין; אולמרט צפוי להיחקר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגיעה היום (חמישי) לעסקת טיעון עם שולה זקן בעניין עדותה נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בתיק הולילנד. במסגרת העסקה תעיד זקן שוב נגד אולמרט, תודה בקבלת שוחד במסגרת הפרשה ותרצה 11 חודשי מאסר בפועל. העסקה זהה לעסקת טיעון שזקן עצמה דחתה לפני שנה. במשטרה מחכים לקבל את פרטי ההסכם, כדי לזמן את אולמרט לחקירה.

אתמול נראה היה כי המגעים לקראת הסכם טיעון או הסכם עד מדינה עם זקן עלו על שרטון, בשל דרישת הפרקליטות שזקן תודה בקבלת שוחד ותרצה עונש של שנת מאסר בפועל מחד, והתנגדותה של זקן לכל עונש מאסר בפועל מנגד.

זקן ובנה נדב בבית המשפט, בשנה שעברהצילום: נמרוד סונדרס

היום בבוקר נערכה בפרקליטות המדינה ישיבה בה השתתפו פרקליט המדינה שי ניצן, פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ליאת בן ארי וצוות תיק הולילנד בראשות יהונתן תדמור. הפרקליטות התעקשה כי במסגרת ההסדר זקן תישא בעונש מאסר בפועל, והיא נדרשה למסור תשובה סופית עד השעה 12 בצהריים. לבסוף אישרה זקן את העסקה.

הפרקליטות צפויה כעת לפנות לבית המשפט בבקשה לחקור את אולמרט ולעכב את הכרעת הדין. אז תיפתח חקירה גלויה על שיבוש הליכי משפט הקשורים לתיק הולילנד. הפרקליטות תציין בפני השופט דוד רוזן כי המידע החדש שהגיע לידי הפרקליטות משליך על הערכת העדויות שנשמעו בפניו.

אתמול נודע כי זקן חידשה את המגעים עם הפרקליטות, לאחר שלפני שלושה שבועות הוחלט שלא לחתום עמה על הסדר טיעון. הפעם מסרה זקן פרטים חדשים, מהם עולה לכאורה כי אולמרט ניסה לשבש הליכי משפט, והם שהביאו את הפרקליטות לשנות את ההחלטה הקודמת. 

השופט בתיק הולילנד דוד רוזן, ב-2012צילום: דניאל בר און

בתחילת החודש פרסם בנה של זקן, נדב, סטטוס בפייסבוק שבו פנה לאולמרט, אותו כינה "מיסטר א"א": "אני שומע את חרדתך בדבר ניסיון ל'הטיית משפט', ואני רוצה לשאול אותך מה מחריד יותר, 'הטיית משפט' או 'הדחת עד' (לכאורה)?". בהמשך כתב זקן: "אני עוד זוכר את הביקור שלך אצלנו בבית ואת שיחת הטלפון שלנו שעליהם עוד לא דיברנו (חבל...), מוכן להזכיר לך אותם אם שכחת!".

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר בתגובה כי "הסכם זה, ערב הכרעת הדין, הוא לא פחות משיבוש מהלכי משפט הולילנד. חששה של הפרקליטות מתוצאות משפט הולילנד גרמו לה להיגרר לעסקה שערורייתית עם נאשמת שהודתה בקבלת שוחד של מאות אלפי דולרים, תכשיטים, רהיטים, וחסכונות לילדיה, רק כדי שתפליל את אולמרט, וזאת בטענות כזב לעבירות פחותות בהרבה, שאין להן שחר".

לדבריו, "ההסכם נחתם על ידי אותם אנשים בפרקליטות, אשר רק לפני ימים בודדים, בתשובה לבית המשפט העליון, תקפו את אמינותה הרעועה של שולה זקן, על אותה עדות ממש, ולמעשה קבעו שעדותה של זקן כנגד מר אולמרט ראוי לה שתיזרק לפח. אנחנו חוזרים וקובעים בצורה הברורה ביותר כי מר אולמרט לא שיבש בשום צורה את הליכי משפט הולילנד והדברים יובררו עד תום. לצערנו, כנראה, שבדרך למטרה – רדיפתו של אולמרט מתוך כוונה שיישבר, מותר לרמוס ברגל גסה את האמת, את הצדק, את זכויותיו הבסיסיות ביותר של אדם, ואף לזהם לבלי הכר את ההליך משפטי".

השתתף בהכנת הידיעה: יניב קובוביץ


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ