פרשת הולילנד: כל הנאשמים, המעורבים, הקשרים והאישומים

פוליטיקאים, פקידים בכירים ומעאכרים: כך נראית מפת הקשרים בין המעורבים בתיק הולילנד. מורה נבוכים אינטראקטיבי

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

פרשת הולילנד, שנחשפה ב-2010 מגוללת סיפור על מיזמי נדל"ן ועל אחת מהדרכים לקדמם בישראל. השחקנים בפרשה הם בעלי אינטרסים, פוליטיקאים, פקידים בכירים ומאכערים.

כתב האישום שהוגש בינואר 2012 וזכה לכינוי "תיק הולילנד", מספר את סיפורם של שלושה מיזמי נדל"ן: הולילנד, הזרע וחברת המלח. יזמיהם ביקשו להסיר חסמים בירוקרטיים באמצעות קרבה לאנשי המפתח.

בפרשה 13 נאשמים בהם יזמי הולילנד - הלל צ'רני ואביגדור קלנר, הבעלים לשעבר של חברת המלח שבאותם ימים שימש כסגן יו"ר בנק הפועלים - דני דנקנר, המתווך לשוחד - מאיר רבין ששימש יד ימינו של עד המדינה שמואל דכנר והשאר - מקבלי השוחד ביניהם מהנדס עיריית ירושלים לשעבר אורי שטרית, ראש העיר ירושלים הקודם אורי לופוליאנסקי, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ראש לשכתו לשעבר שולה זקן ויעקב אפרתי, שעמד בראש מינהל מקרקעי ישראל.

מיזם הולילנד בירושלים, שעל שמו נקראת הפרשה הוא החריג מכולם, הן במימדיו: עשרות אלפי מטרים ששברו את כל קו הרקיע הירושלמי, והן בתמיכה חסרת התקדים לה זכה המיזם מצמרת העירייה וועדות התכנון. במסגרת הפרשה נחשף כי מיליוני שקלים התגלגלו בחשבונות הבנק של אנשי ציבור, פקידים ונבחרים, בני משפחותיהם או עסקיהם הפרטיים. על עצם קבלת הכספים כמעט ואין מחלוקת. השאלה שנותר להכריע בה היא האם מדובר בשוחד. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ