פשע שנאה נוסף נגד נוצרים: מנזר הושחת סמוך לבית שמש

על קירות מנזר דיר ראפאת נכתב בין השאר "אמריקה היא גרמניה הנאצית" ו"ישו קוף", והושחתו צמיגים של ארבעה כלי רכב. המשטרה פתחה בחקירה

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

אלמונים ניקבו לפנות בוקר (שלישי) צמיגים וריססו כתובות נאצה בגנות הנצרות ותהליך השלום על מנזר סמוך לבית שמש.

הבוקר גילו דיירי המנזר הקתולי דיר ראפאת את הנזקים. בין הכתובות שרוססו נכתב "אמריקה היא גרמניה הנאצית", "תג מחיר", "ישו קוף" וכן "מריה פרה". בנוסף צמיגיהם של ארבעה כלי רכב שחנו סמוך למקום נוקבו. משטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירת האירוע.

זוהי הפעם הראשונה בה נרשמה התנכלות למנזר דיר ראפאת, אך מנזרים אחרים באזור סבלו לא פעם מהתקפות מעין אלו. באוגוסט האחרון הושלך בקבוק תבערה ורוססו כתובות במנזר בית ג'מאל הסמוך.

כתובת על קיר המנזר, הבוקר
כתובות על קיר המנזר, הבוקר

בשבוע שעבר אלמונים ניקבו את צמיגיהן של 34 מכוניות בבית חנינא שבצפון ירושלים. כמו כן, רוססה הכותבת "גויים בארץ=אויבים" על אוטובוס בשכונה. בתחילת החודש שעבר נוקבו צמיגיהן של 19 מכוניות בג'לג'וליה, חומר כימי הושלך לעברן וכתובות גרפיטי של "ה' המלך" ו"כל ערבי פושע" רוססו על קירות מבנים.

בפברואר, אלמונים ניקבו את צמיגיהן של כ-30 מכוניות השייכות לתושבי שכונת שראפאת בבית צפאפא. בנוסף, רוססו כתובות "ערבים = גנבים" ו"אין דו קיום". זו הפעולה השנייה מסוג זה שנעשתה בבית צפאפא בחודשים האחרונים. שבוע לפני מקרה זה נעשתה פעולה דומה באבו תור במזרח ירושלים.

מפורום תג מאיר, המאגד ארגונים הנאבקים בתופעה נמסר הבוקר כי מאז 2009 הוצתו וחוללו 29 מנזרים ומסגדים במדינת ישראל ובגדה המערבית. בפורום קראו לממשלה להכריז על פעילי תג מחיר כפעילי טרור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ