המשטרה תחקור איש עסקים כדי לבדוק אם העביר לזקן דמי שתיקה מאולמרט

שולה זקן העידה היום במשך שעות על שיבוש הליכי משפט והדחת עד מצד רה"מ לשעבר. יחד עם איש העסקים ייחקרו אנשי עסקים נוספים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שולה זקן העידה היום (חמישי), במשך כמה שעות, במשרדי יחידת להב בלוד על שיבושי הליכי משפט והדחת עד מצד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. המשטרה צפויה לחקור את אולמרט בימים הקרובים בעניין המידע החדש, לרבות הקלטות, שמסרה זקן. איש עסקים מוכר ייחקר כדי לבדוק אם אולמרט העביר דרכו לזקן דמי שתיקה. יחד אתו ייחקרו אנשי עסקים נוספים.

במהלך חקירת הולילנד התברר כי בחשבונות הבנק של אחד מבניה של זקן הופקדו מאות אלפי שקלים מחו"ל. בסריקות הקפדניות התברר כי בין השאר קיבלה זקן ב-2009 מאיל ההון דניאל אברהמס 50 אלף דולר שהופקדו בחשבון של בנה. בעדותו בבית המשפט באוקטובר האחרון אישר אולמרט כי סייע במימון ההגנה של זקן במשפט שהתנהל במחוזי בירושלים באמצעות אברהמס. "אני שמח מאוד שהוא עזר לה, בחורה שכמעט נותרה ללא כל כדי לממן את ההוצאות המשפטיות שלה, עובדת איתי 40 שנה, מה חשבת שאני אפקיר אותה?", ענה בתשובה לשאלת התובע יהונתן תדמור. 

בשבוע שעבר, שלושה ימים לפני הכרעת הדין בתיק הולילנד, הגיעה הפרקליטות לעסקת טיעון עם זקן בעניין עדותה נגד אולמרט. במסגרת העסקה תעיד זקן שוב נגד אולמרט, תודה בקבלת שוחד במסגרת הפרשה ותרצה 11 חודשי מאסר בפועל. 

שולה זקן בבית המשפט בתל אביב ביום הכרעת הדין, השבועצילום: תומר אפלבאום

אולם השופט דוד רוזן התייחס בהכרעת הדין בתיק הולילנד לעסקת הטיעון, ואמר כי לא בהכרח ייאמץ אותה. "אם מדובר בניקוי אורוות, אהיה פתוח וקשוב", אמר, "אם מדובר בשיבוש מהלכים, אין פה מהלך גדול. אני מתאר לעצמי שידעתם למה היא העידה כפי שהעידה". הוא הוסיף כי "לא מדובר באיזה פקידה זוטרה. היא גורם עצמאי. אני ארצה לדעת בדיוק למה אתם מבקשים מה שאתם מבקשים". 

ביום שלישי התכנס צוות הפרקליטים שליווה את התיק לישיבה אצל פרקליט המדינה שי ניצן, כדי לקבל החלטות באשר למידע החדש שמסרה שולה זקן. בין היתר צריכים להחליט בפרקליטות אם לפנות לבית המשפט העליון - הדן בערעור שהגישה המדינה על זיכויו של אולמרט בתיקי ראשונטורס וטלנסקי - ולבקש לזמן את זקן לתת עדות.

הפרקליטות תרצה להציג בפני רוזן את עדויותיה החדשות של זקן במשטרה, הנוגעות, בין היתר, לסיועו של אולמרט במימון הגנתה של זקן במשפט שהתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים. כמו כן, תרצה הפרקליטות להציג בפני רוזן הקלטות של שיחותיה ופגישותיה עם אולמרט, שיש בהן לטענתה כדי לחזק את האישומים נגדו בתיקי ראשונטורס וטלנסקי. בין היתר, עדותה של זקן תאפשר לעשות שימוש ביומניה, שתיעדו העברות כספים מטלנסקי ואת שיטת מימון נסיעותיו, שלא הוגשו לבית המשפט בשל שתיקתה. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ