אלפרד אקירוב הוא איש העסקים ששילם לשולה זקן

אקירוב יזומן למתן עדות במשטרה במסגרת חקירת החשד שאולמרט שיבש הליכי המשפט. בסביבת אקירוב טוענים כי זקן הועסקה בחברה כמארגנת כנסים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים93

איש העסקים אלפרד אקירוב יזומן למתן עדות במשטרה במסגרת חקירת החשד שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שיבש הליכי משפט. עם תום חקירתה אתמול (חמישי) של שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, הוחלט על זימון מעורבים נוספים בפרשה, בהם גם לפי הערכה, כמה עורכי דין. אולמרט צפוי להיחקר אף הוא בשבוע הבא. 

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) יבקשו לבדוק האם אולמרט העביר באמצעות אקירוב דמי שתיקה לזקן. בסביבתו של אקירוב טוענים כי הכסף שהועבר לזקן ניתן על פי חוק במסגרת העסקתה כדין בחברת אלרוב. לטענתם, הועסקה זקן בחברה עד אפריל 2013 ותפקידה היה ניצול קשריה כדי לארגן כנסים יוקרתיים במלונות של החברה בממילא ומצודת דוד בירושלים. לדבריהם, שכרה החודשי עמד על 12 אלף שקל בחודש. בחברת אלרוב שבבעלות אקירוב מאשרים את דבר העסקתה ושכרה של זקן. 

חקירת המידע החדש שסיפקה זקן נגד אולמרט תעסוק בלחצים שהופעלו על זקן שלא לחתום על הסדר הטיעון בתיק הולילנד ובמידע שמסרה על פרשות ראשונטורס וטלנסקי, שבהן כזכור שמרה על שתיקה. 

אקירוב הגיב לפרסום באומרו כי "אני שלם לחלוטין עם העסקתה של גב' זקן בחברת אלרוב, ואינני רואה בכך כל פגם. היא הועסקה כיועצת לשיווק אירועים לבתי המלון בירושלים, כמו גם בתחום התיירות הנכנסת, ובתמורה קיבלה שכר עבור עבודתה". עוד הוסיף אקירוב כי " אני מניח ששרבוב שמי לפרשת אולמרט נועד לספק את היצר התקשורתי ותו לא".

אלפרד אקירובצילום: תומר אפלבאום

מאלרוב נמסר בתגובה כי "הגברת זקן הועסקה על ידי החברה בשיווק אירועים לבתי המלון בירושלים (ממילא ומצודת דוד). עבודתה הסתיימה באפריל 2013 והיא קיבלה בתמורה 12 אלף שקל לחודש, כנגד חשבונית"

חקירת המשטרה תתמקד בין היתר במימון הגנתה של זקן והתמיכה הכלכלית בה אל מול שתיקתה. במהלך חקירת הולילנד התברר כי בחשבונות הבנק של אחד מבניה של זקן הופקדו מאות אלפי שקלים מחו"ל. בסריקות הקפדניות התברר כי בין השאר קיבלה זקן ב-2009 מאיל ההון דניאל אברהמס 50 אלף דולר שהופקדו בחשבון של בנה. בעדותו בבית המשפט באוקטובר האחרון אישר אולמרט כי סייע במימון ההגנה של זקן במשפט שהתנהל במחוזי בירושלים באמצעות אברהמס. "אני שמח מאוד שהוא עזר לה, בחורה שכמעט נותרה ללא כל כדי לממן את ההוצאות המשפטיות שלה, עובדת איתי 40 שנה, מה חשבת שאני אפקיר אותה?", ענה בתשובה לשאלת התובע יהונתן תדמור. 

אלפרד אקירוב נחשב לחבר קרוב של אולמרט. בעבר פורסם ב"הארץ" כי אקירוב רכש שני ציורים של עליזה אולמרט תמורת 4,000 דולר.

במסגרת חקירת רשות המסים התברר כי זקן פנתה לאקירוב בבקשה שיסייע לאחיה יורם קארשי עם החנות שרצה לפתוח בקניון. סנגוריו של אולמרט ציינו את שמו של אקירוב כעד הזמה לעדות החדשה של זקן. בתגובת הסנגורים לבקשה של עורכי הדין שחר אלון ואלדד יניב להצטרף לתיק הולילנד כידידי בית משפט ולזמן את זקן להעיד מחדש בפני השופט דוד רוזן, פירטו הסנגורים את השם של אקירוב, כעדות לכך שזקן פעלה מאחורי גבו וקידמה את האינטרסים האישיים שלה ושל בני משפחתה.

חומר החקירה המשטרתי בפרשת רשות המסים חשף שבפגישה עם שמוליק בן משה, האחראי על הקניונים של אקירוב, התקשר קארשי לאחותו ואמר לה שדורשים ממנו הרבה כסף ומזיזים אותו למקום אחר. "לא, זה לא הולך ככה", אמרה זקן והוסיפה בנימה מאיימת משהו: "אז הם רוצים שאני אזיז את אלפרד עכשיו?". 

בעדותו אז אישר אקירוב כי זקן פנתה אליו וביקשה כי יסייע לאחיה במגעיו עם המנכ"ל שלו. "היא אמרה שהיא רוצה שהוא יטפל באח שלה וישכיר לו חנויות בפרויקט ממילא ויתייחס אליו יפה", סיפר אקירוב. "היא ביקשה שיתייחסו אליו כאל לקוח מועדף... לשמוליק יש 'גרייס' של פטור מתשלום שכירות למשך מספר חודשים מוגבל, לפי החלטה שלו... במקרה הזה אני חושב שניתן גרייס ליורם". 

ביום שלישי התכנס צוות הפרקליטים שליווה את התיק לישיבה אצל פרקליט המדינה שי ניצן, כדי לקבל החלטות באשר למידע החדש שמסרה שולה זקן. בין היתר צריכים להחליט בפרקליטות אם לפנות לבית המשפט העליון - הדן בערעור שהגישה המדינה על זיכויו של אולמרט בתיקי ראשונטורס וטלנסקי - ולבקש לזמן את זקן לתת עדות.

הפרקליטות תרצה להציג בפני רוזן את עדויותיה החדשות של זקן במשטרה, הנוגעות, בין היתר, לסיועו של אולמרט במימון הגנתה של זקן במשפט שהתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים. כמו כן, תרצה הפרקליטות להציג בפני רוזן הקלטות של שיחותיה ופגישותיה עם אולמרט, שיש בהן לטענתה כדי לחזק את האישומים נגדו בתיקי ראשונטורס וטלנסקי. בין היתר, עדותה של זקן תאפשר לעשות שימוש ביומניה, שתיעדו העברות כספים מטלנסקי ואת שיטת מימון נסיעותיו, שלא הוגשו לבית המשפט בשל שתיקתה. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ