הח"כ לשעבר סעיד נפאע הורשע בגין ביקור במדינת אויב ומגע עם סוכן זר

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע את נפאע לאחר שנסע לסוריה ונפגש עם סגן מזכ"ל החזית העממית, וזיכה אותו מאישום הנוגע לפגישה עם משעל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע הבוקר (ראשון) את חבר הכנסת לשעבר סעיד נפאע (בל"ד), בעבירות של ביקור במדינת אויב ומגע עם סוכן זר. נפאע הורשע לאחר שנסע לסוריה ונפגש שם עם סגן מזכ"ל החזית העממית טלאל נאג'י. בית המשפט זיכה את נפאע מחמת הספק מהאישום המתייחס לפגישה עם ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל. שלב הטיעונים לעונש ייערך ב-16 במאי. 

צוות הסניגורים של נפאע, עו"ד סאלים ואקים ועו"ד מאדי דאהר, אמרו שהם לא מופתעים מהכרעת הדין ולאחר שילמדו אותה ובתום הדיונים בגזר הדין, יחליטו אם להגיש ערעור.

בדצמבר 2011 הגישה פרקליטות מחוז צפון כתבי אישום נגד נפאע, ונגד 16 שייחים דרוזים, בשל ביקורים בסוריה ובלבנון בשנים 2007 ו-2010. הפרקליטות מייחסת להם עבירות של ביקור במדינת אויב, ולנפאע מיוחסת גם עבירה של מגע עם סוכן זר. אישום זה מגיע על רקע פגישה שקיים במהלך הביקור בסוריה עם בכיר בחזית העממית לשחרור פלסטין. השייחים עצמם הגיעו לסוריה לביקור באתרים קדושים ולפגישה עם אנשי דת בכירים במדינה.

על פי כתב האישום, נפאע נסע לסוריה, המוגדרת כמדינת אויב, חרף איסור מפורש שקיבל משר הפנים, ונפגש שם עם טלאל נאג'י, סגן מזכ"ל החזית העממית. בהמשך ניסה להיפגש גם עם ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל. ב-2010 דחתה ועדת הכנסת את בקשתו של נפאע להקנות לו חסינות מפני העמדה לדין. זאת, בעקבות כתב האישום שהגיש נגדו היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בשל נסיעתו לסוריה בספטמבר 2007 ומפגש עם שני "סוכני חוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ