אולמרט שוב נחקר הבוקר בחשד לשיבוש הליכי משפט

בחקירתו עומת היום אולמרט לראשונה עם תוכן ההקלטות שסיפקה זקן. גם עורך הדין נבות תל-צור התבקש לענות לשאלות החוקרים לגבי ההקלטות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ופרקליטו, עו"ד נבות תל-צור, הגיעו הבוקר (שלישי) לחקירה נוספת במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 של המשטרה. גם אתמול נחקר אולמרט באזהרה במשך כשמונה שעות, והוא צפוי לשוב למשרדי החקירות גם בימים הקרובים. הוא נחקר בחשד לשיבוש הליכי משפט והדחה בחקירה ובעדות בתיק הולילנד ובפרשות ראשונטורס וטלנסקי

בחקירתו היום, עומת אולמרט עם תוכן ההקלטות שבוצעו על ידי שולה זקן, והושמעו לו לראשונה מאז החלה החקירה. לטענת אחד ממקורביו של ראש הממשלה לשעבר,  למרות שאולמרט הופתע מההקלטות הוא המשיך לדבוק בגרסתו לפיה זקן יזמה את השיחות שהוקלטו והוא עזר לה בייצוג המשפטי ובעבודה משום שהיה קרוב אליה וזכר לה חסד נעורים.

גם חקירתו של עורך הדין נבות תל צור חודשה היום והסתיימה לאחר עשר שעות. גם תל צור שמע לראשונה את ההקלטות שבוצעו על ידי זקן בזמן שקיבלה ממנו לכאורה יעוץ משפטי. תל צור התבקש לענות לשאלות החוקרים לגבי ההקלטות, מהן עולה החשד שתל צור שיבש הליכי משפט. חקירתם של השניים צפויה להמשיך גם בימים הקרובים.

מכוניתו של אולמרט בכניסה למשרדי להב 433 בלוד, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

אולמרט זומן לחקירה בעקבות המידע שמסרה שולה זקן, שחתמה על הסכם עדת מדינה לפני כשבועיים. בחקירתו אתמול (שני) הוא לא עומת עם ההקלטות שסיפקה זקן לפרקליטות, מהן עולה לכאורה שהוא תיאם איתה עדויות וניסה להפעיל עליה לחץ שלא לחתום על הסדר הטיעון‬. בפרשות טלנסקי וראשונטורס שמרה זקן על שתיקה. אולמרט נחקר גם על הסיוע במימון הגנתה של זקן ועל התמיכה הכלכלית בה, בין היתר באמצעות אנשי עסקים המקורבים לו, דניאל אברהמס ואלפרד אקירוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ