רוסיה מבקשת להסגיר מישראל כומר המואשם באונס ילדות

הכומר, גלב גרוזובסקי, השוהה בישראל, מואשם ברוסיה כי אנס שתי ילדות בעת שהתלווה לטיול של בני נוער דתיים ליוון

טלי קרופקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי קרופקין

הפרקליטות הרוסית פנתה לישראל שלשום בבקשה רשמית להסגיר את הכומר האורתודוקסי גלב גרוזובסקי, השוהה בישראל. גרוזובסקי, כומר בכיר בכנסייה של מחוז סנט פטרסבורג, מואשם כי ביוני 2013, כשהיה מדריך בטיול של קבוצת נוער דתית לאי קוס ביוון, אנס שתי ילדות, בנות 9 ו–12. בנובמבר, בעת שההאשמות נגדו פורסמו, שהה גרוזובסקי בישראל במסגרת פעילות כנסייתית עם בני נוער מכורים לסמים. הוא נשאר בישראל גם לאחר שהוגש נגדו כתב אישום ברוסיה.

אתמול אמרה נציגת הפרקליטות הרוסית מריה גרידניובה לאתר הרוסי RIA כי בקשת ההסגרה נשלחה למשרד המשפטים הישראלי בעקבות בירור שאישר שהכומר אכן נמצא בשטח ישראל. היא הוסיפה כי ישנן גם עדויות כי ב–2011 אנס גרוזובסקי כמה ילדות גם במחנה קיץ נוצרי ליד סנט פטרסבורג.

כמרים בתפילה בירושלים, למצולמים אין קשר לידיעהצילום: רמי שלוש

גרוזובסקי, בן 34, כיהן בשלל תפקידים בכנסייה הרוסית, עבד עם ילדים בבתי יתומים ובני נוער בסיכון, ואף שימש יועץ רוחני ל"זניט", מועדון הכדורגל של סנט פטרסבורג. בינואר, דיווח באתר הרוסי "אינטרפאקס" כי גרוזובסקי שואף לקבל אזרחות ישראלית, וכי ישראל מוכנה לגרש את הכומר הרוסי ללא שימוש בהליך ההסגרה הרשמי .מאז, המשיך גרוזובסקי לשהות בישראל.

מאז הגשת כתב האישום, הכומר מכחיש את המיוחס לו. שלשום, לאחר הפרסומים על בקשת ההסגרה בתקשורת הרוסית, גרוזובסקי פרסם הצהרה ארוכה ברשת החברתית    VK (הפייסבוק הרוסי), בה הוא טוען כי ישראל לא תסגיר אותו ללא הוכחות מהפרקליטות הרוסית. "ישראל הינה מדינת חוק, המסגירה אזרחים זרים בהתאם לחוק ההסגרה הישראלי והנורמות הבינלאומיות", כתב גרוזובסקי. "בשביל שזה יקרה, הפרקליטות הישראלית, בית המשפט בירושלים, ומשרד המשפטים הישראלי צריכים לקבל הוכחות לאשמה שלי מרוסיה. בינתיים, האנשים המגנים עלי ברוסיה אינם יכולים לקבל גם מסמכים בסיסיים על ההליך המשפטי נגדי. אני מחכה בקוצר רוח לגלות בבית המשפט הישראלי על מה מתבסס האישום". בנוסף, גרוזובסקי כותב כי הוא מקווה להגן על עצמו "בשטחה של מדינת חוק" ולחזור לרוסיה כדי לנקות את שמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ