19 שנות מאסר לאזרח סודאני שהורשע באונס

ברהאנה אטקלטה, בן 25, הורשע גם בשוד ואיומים על אשה נכה בביתה בתל אביב. במקרה אחר הורשע בהטרדה מינית ובניסיון תקיפה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים17
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) 19 שנות מאסר על ברהאנה אטקלטה, מבקש מקלט מסודאן בן 25, אשר הורשע בשורה של עברות מין ואלימות. בין השאר הורשע אטקלטה באונס, שוד וכן הדחה בנסיבות מחמירות בשל ניסיון למנוע מאחת המתלוננות להתלונן נגדו.

ביולי אשתקד התפרץ אטקלטה לביתה של אשה בת 47 בתל אביב, נכה הנזקקת לסיוע בקביים להליכה ומתגוררת בגפה. לפי כתב האישום, הוא אנס אותה וביצע בה מעשה סדום תוך שהוא מאיים עליה בסכין. בהמשך הוא שדד ממנה כסף, תוך שהוא אוחז בסכין ומאיים לפגוע בה אם תתלונן על מעשיו.

במקרה אחר שבו הורשע, שאירע במארס 2013, פגש אטקלטה אשה בזמן ששהתה סמוך לבית מגוריה. הוא פנה אליה, דיבר בגסות, והשליך לעברה אבן. כאשר ניסתה האשה להימלט מהמקום, הוא החל לרדוף אחריה. בגין מעשים אלה הורשע בניסיון תקיפה, איומים והטרדה מינית.

הפרקליטות, באמצעות עורכת הדין גלי חצב, ביקשה להטיל עליו עונש כולל של למעלה מ־20 שנות מאסר. סנגורו, אריאל טוקוב, לעומת זאת, ביקש להסתפק בעונש שנע בין שבע ל–11 שנות מאסר. כמו כן, עורך דינו של אטקלטה ביקש להתחשב בעובדה שהוא אינו בעל עבר פלילי והוא נשוי ואב לילדה קטנה, וכן כי הוא פליט ובשל הרשעתו נשקפת לו סכנת גירוש ממדינת ישראל. הנאשם עצמו אמר בדבריו האחרונים לבית המשפט כי לא ביצע את המעשים בהם הורשע, למעט עברות ההתפרצות ונטילת הכסף בהן הודה.

השופטים נורית אחיטוב, מרים דיסקין ורענן בן יוסף קבעו כי בגין האירוע הראשון יוטל עליו עונש של 18 שנות מאסר בפועל ובגין האירוע השני שנה אחת, וכן פיצוי בגובה 3,000 שקלים. המתלוננת באירוע הראשון ביקשה שלא לדרוש ממנו פיצויים עבורה.

לפני כחודשיים גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב עונש של 18 שנות מאסר בפועל על אזרח סודאני על מוחמד סוליים, אזרח סודאני בן 23, בשל ניסיון לאונס ילדה של בת תשע, וחייב אותו לשלם לילדה ולאמה פיצויים בגובה 100 אלף שקל.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ