נסגר התיק נגד הרב אברג'יל שנחשד בסחיטה

הרב אברג'יל נעצר יחד עם העבריין שלום דומרני בחשד שסחטו ואיימו על הרב איפרגן במטרה להשפיע על הבחירות בנתיבות. בפרקליטות לא מצאו ראיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרקליטות מחוז דרום הודיעה היום (רביעי) על סגירת התיק נגד הרב יורם אברג'ל, שנחשד בפרשת הסחיטה במערכת הבחירות בנתיבות יחד עם ראש ארגון הפשע שלום דומרני. התיק נסגר מחוסר ראיות, לאחר שלא נמצא קשר ישיר בין הרב לבין מעשי האיומים.

בתחילת נובמבר האחרון נעצר הרב אברג'ל יחד עם שלום דומרני ושישה מאנשיו, בחשד שסחטו ואיימו על הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן"), במטרה להטות את הכף במערכת הבחירות המקומית.

בכתב אישום שהוגש באותו החודש נגד דומרני ועוזרו של הרב, עמנואל אלישע, עלה כי האחרון פנה לדומרני במטרה לאיים על הרנטגן, שפעל באותם ימים לטובת ראש האופוזיציה אייל מסיקה, שהתמודד לראשות העיר נתיבות מול יחיאל זוהר.

הפגנה בלוד בעת מעצרו של הרב אברג'ל, בנובמברצילום: תומר אפלבאום

על פי האישומים, ביום הבחירות הגיעו דומרני ואנשיו לחצרו של הרב אברג'ל ושוחחו עמו, ולאחר מכן דומרני נפגש עם עמנואל אלישע, שביקש מראש ארגון הפשע להעביר מסרים מאיימים לרב איפרגן. זאת, מתוך מחשבה שאם ראש ארגון פשע יפנה אליו אנשי חצרו של הרנטגן יירתעו ויחששו לפעול באופן חופשי - וכך המועמד מסיקה יפסיד בבחירות. בהמשך, בעקבות פגישה מתוחה שהתקיימה בין דומרני לרב איפרגן, הרב ומקורביו חדלו מלעסוק בפעילות פוליטית לטובת מסיקה, מחשש לפגיעה בהם ובבני משפחותיהם.

נגד הרב אברג'ל לא הוגש כתב אישום אלא רק נגד עוזרו, אולם הרב היה נתון במעצר כמה ימים. מעצרו של הרב בנובמבר הוביל את חסידיו לערוך מחאות גדולות ברחבי הארץ, שכללו סגירת צמתים ושריפת צמיגים. היום, עם סגירת התיק נגדו, ציינו בסביבתו של הרב כי מועד סגירת התיק סמלי בשל הקרבה לחג הפסח.

עורך דינו של הרב אברג'יל, עמית חדד ממשרד עורכי הדין ד"ר יעקב וינרוט, אמר בשיחה עם "הארץ" כי "כשבחנו את חומרי החקירה בתיק היה לנו ברור שבסופו של דבר לא יהיה מנוס והתיק ייסגר, וזה המקום הצודק". לדבריו, "אין ספק שהטענות שהופנו אז כלפי הרב לא היו נכונות או מבוססות, בלי כל סימוכין בחומר הראיות. הרב לא היה מעורב בפרשייה, והדברים נעשו ללא ידיעתו".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי, בירך על ההחלטה לסגור את התיק נגד הרב אברג'ל. "מדובר ביהודי צדיק ומורם מעם המנהיג ציבור רחב. קיווינו והתפללנו לסגירת התיק ואני שמח שכך נעשה". כמו דרעי, גם ח"כ משה גפני (יהדות התורה) התקשר לרב אברג'ל לברכו, ודוברו מסר בשמו כי הוא "אמר לרב כי קיווה והתפלל לסגירת התיק נגדו".

בפרקליטות מחוז דרום מציינים כי משפטו של שלום דומרני ושותפיו ממשיך להתנהל בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ