אולמרט ופרקליטו נחקרו שוב במשטרה במשך 9 שעות

רה"מ לשעבר ועו"ד תל-צור עומתו עם ההקלטות שסיפקה זקן. החקירה תימשך עד לשלב הטיעונים לעונש, בניסיון לשכנע את השופט לאמץ את הסדר הטיעון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, נחקר היום (רביעי) בפעם השלישית בחשד לשיבוש הליכי משפט והדחה בחקירה ועדות של שולה זקן. במקביל נחקר היום גם עו"ד נבות תל-צור, המייצג את ראש הממשלה לשעבר בפרשת טלנסקי. חקירתם של השניים, שנמשכה תשע שעות, צפויה להימשך גם בימים הקרובים.

בחקירתם עומתו אולמרט ותל-צור עם ההקלטות שסיפקה זקן, המבססות לכאורה את החשדות נגדם. במשטרה ובפרקליטות מתכוונים להמשיך את החקירה בחול המועד פסח ולסיימה עד לשלב הטיעונים לעונש בתיק הולילנד, שייפתח ב-28 באפריל. זאת, בתקווה לשכנע את השופט דוד רוזן לאמץ את הסדר הטיעון ולא לגזור על זקן עונש מאסר של כמה שנים.
לפי הערכות, הטיעונים לעונש בעניינה של זקן יישמעו לאחר שייגזר דינו של אולמרט.

בפרקליטות שואפים לסיים את החקירה בתקופה הקרובה כדי להחליט אם לפנות לבית המשפט העליון ולבקש לזמן את זקן לעדות נוספת נוכח המידע החדש שסיפקה.
החשדות נגד השניים נוגעים לתמיכה הכלכלית שלה זכתה על פי החשד זקן – בין היתר על ידי מימון הגנתה המשפטית בתיק ראשונטורס - בתמורה לשתיקתה. עוד נחשד כי הופעל על זקן לחץ בניסיון למנוע ממנה לחתום על הסדר טיעון. תל-צור חשוד בהפעלת לחץ על זקן מטעמו של אולמרט, בין היתר במהלך פגישה שקיים עמה בנוכחות סנגוריה.

אולמרט ותל-צור, ב-2012צילום: עמית שאבי

על פי החשד, התמיכה הכלכלית בזקן נעשתה בעזרת איש העסקים אלפרד אקירוב, בעל השליטה בחברת אלרוב המחזיקה במלון ממילא ובמלון מצודת דוד בירושלים. לפי תגובת קבוצת אלרוב, "זקן הועסקה על ידי החברה בשיווק אירועים לבתי המלון בירושלים. עבודתה הסתיימה באפריל 2013 והיא קיבלה בתמורה 12 אלף שקל לחודש, כנגד חשבונית".

מנהל המכירות של מלונות אקירוב דוד טאקר, מנכ"ל מלון ממילא אלי מאור ומנכ"ל מלון מצודת דוד חמי גור, סירבו כולם לענות לשאלות "הארץ" באשר לאירועים שבהם היתה מעורבת זקן ואם היו כאלה.

בימים הראשונים לחקירה לא עומתו אולמרט ותל-צור עם ההקלטות, כדי לבדוק את אמינות גרסתם. את אולמרט חוקר סגן ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, סגן ניצב ערן קמין, המוכר כחוקר הראשי מ"תיק הנשיקה" של חיים רמון. את תל-צור חוקרת רב פקד יעל הראל קרניאלי, שנחקרה רק באחרונה על ידו במסגרת חקירה נגדית במשפטו של ראש העיר של רמת גן לשעבר, צבי בר והיתה חלק מצוות החקירה בתיק הולילנד.
תל-צור, שותף בכיר במשרדו של עו"ד רם כספי, נעדר היום מדיון שהתקיים בעניינו של בר. מלבד בר ואולמרט מייצג עורך הדין בימים אלה גם את השר לשעבר אהוד ברק ואת איש העסקים ג'קי בן זקן, בפרשת הרצת המניות בחברת מנופים.

התיק בעניינו של בן זקן צפוי להישמע בפני השופט רוזן, שהגיש באחרונה מועמדות לתפקיד סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב. לאולמרט מייעצים בחקירה עורכי הדין אלי זהר ורועי בלכר. ראש הממשלה לשעבר כבר החל במגעים לתגבור צוות ההגנה שלו לקראת הגשת ערעור על הרשעתו בתיק הולילנד. בין היתר, פנה אולמרט לעו"ד נוית נגב, המייצגת את ראש הממשלה לשעבר בפרשת ראשונטורס.

בתוך כך, נודע כי את חקירת השיבוש מלווה צוות נפרד מהפרקליטים שליוו את התיק בירושלים ותיק הולילנד, וכי חקירת השיבוש עברה לאחריות פרקליטות מחוז מרכז שבראשות עורכת הדין רונית עמיאל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ